שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת ההיתרים דורשת מנתניהו: "פרט מהו רכושך בארץ ובחו"ל כולל מזומנים, אג"ח, נדל"ן"

משרד מבקר המדינה הורה לראש הממשלה למסור דיווח מלא לגבי רכושו, ולהגיש הבהרות לגבי קשריו ושיחותיו עם בן דודו נתן מיליקובסקי ועם איש העסקים ספנסר פרטרידג'. זאת טרם הדיון בבקשתו לקבל 2 מיליון דולר למימון הוצאותיו המשפטיות

תומר גנון 18:4421.04.19

הוועדה למתן היתרים שליד מבקר המדינה נערכת לדיון בבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, לקבלת עד 2 מיליון דולר, מבן דודו נתן מיליקובסקי, ומאיש העסקים ספנסר פרטרידג'. הכספים מיועדים למימון הוצאותיו המשפטיות בתיקי 1000, 2000 ו־4000, שבהם זומן נתניהו לשימוע לפני כתב אישום על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

 

 

הודעת מייל נשלחה בשבוע שעבר ממשרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור יוסף שפירא, לעורכי דינו של נתניהו. בהודעה התבקשו הפרקליטים בטרם קביעת מועד הדיון, למסור לוועדה תמונת מצב בנוגע לרכושו של ראש הממשלה בארץ ובחו"ל, "מכל סוג ומין שהוא, ללא יוצא מהכלל - מזומנים, אג"ח, נדל"ן וכו'", נכתב בהודעה. בנוסף התבקשו עורכי הדין - נבות תל־צור, טל שפירא, עמית חדד ופנחס רובין - למסור מענה לשאלות שיתעוררו לאחר קבלת הדיווח המלא על רכוש נתניהו.

 

 

רה"מ נתניהו ובן דודו נתן מיליקובסקי רה"מ נתניהו ובן דודו נתן מיליקובסקי צילום: אבי מועלם, Michael Falco

 

 

במסגרת הודעת המייל ביקשו בנוסף במשרד המבקר לקבל תשובות לשאלות ולהבהרות שדרשו בעבר חברי הוועדה מנתניהו. על פי מכתב ששלח בחודש יולי 2018 יועצו הבכיר של המבקר, עו"ד דוד נהיר, מדובר בדרישה לקבל מידע לשם הבנת מידת הקרבה שבין ראש הממשלה למיליקובסקי ופרטרידג'.

 

כך למשל, הוועדה ביקשה אז לקבל פירוט של כל מועדי הפגישות בין ראש הממשלה למיליקובסקי ופרטרידג' בחמש השנים האחרונות תוך ציון מי השתתף בה; כל מועדי שיחות הטלפון בין נתניהו לשניים בחמש השנים האחרונות; פירוט כל מתנה או טובת הנאה שניתנה לראש הממשלה או לבני משפחתו הקרובה על ידי השניים בחמש השנים האחרונות.

 

במסגרת התשובות שהעביר בעבר נתניהו, הוא חשף בפני הוועדה כי קיבל כבר 300 אלף דולר ממיליקובסקי בטרם ניתן אישר הוועדה. הכספים שקיבל, וכן המניות שהחזיק נתניהו בשותפות עם בני משפחת מיליקובסקי שהחזיקה בחברת תוספי הפלדה טקסס סידריפט עמדו בלב החלטת הוועדה לדחות את בקשתו של נתניהו לקבלת המימון.

 

נזכיר כי עד עתה פרקליטיו של ראש הממשלה טרם הגיעו למשרדי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) כדי לקחת את חומרי החקירה בתיקים שבהם נשקלת העמדתו לדין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x