$
בארץ

משרד המשפטים התיר את השתתפותו של נתן אשל בצוות המו"מ הקואליציוני

על רקע המחלוקת על חוק הגיוס במו"מ בין הליכוד לישראל ביתנו: הותרה השתתפות יו"ר לשכתו של רה"מ נתניהו שפרש מתפקידו בהסדר טיעון והתחייב לא לשוב לשירות המדינה

צבי זרחיה 14:3821.04.19

צוותי המו"מ של הליכוד וישראל ביתנו סיימו בצהריים את הישיבה הראשונה לאחר כ-3 שעות, ובסיומה נותרה בעינה המחלוקת על "חוק הגיוס". בצוות המו"מ עם הליכוד הותרה השתתפותו של נתן אשל, לשעבר ראש לשכת רה"מ נתניהו שפרש מתפקידו בהסדר טיעון והתחייב לא לשוב לשירות המדינה.

 

על פי הסדר הטיעון שאליו הגיעו המעורבים בפרשה, אשל הודה שצילם את ר' באופן לא מקובל, עובדת לשכת ראש הממשלה, נכנס למחשב שלה שלא בידיעתה ומסר מידע הנוגע לה לגורמים שונים בלשכה.

 

מחלקת יעוץ וחקיקה במשרד המשפטים - הכפופה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, דחתה את דרישתה של יו״ר מרצ ח״כ תמר זנדברג למנוע את השתתפותו של אשל במו"מ הקואליציוני.

 

עו"ד רותם ארנרייך ממחלקת יעוץ וחקיקה ציינה כי "אכן חברות בצוות ניהול המו"מ הקואליציוני במסגרת הרכבת הממשלה אכן כוללת אלמנטיים ציבוריים אבל השתתפות בצוות כאמור אינה בבחינה עבודה בשירות המדינה.

 

"פס"ד של בית הדין לעבודה כמו גם הסדר הטיעון של אשל, כללו התחייבות שהוא לא ישוב לעבוד בשירות המדינה. הסדר הטיעון לא התייחס לתפקידים ציבוריים או בעלי גוון ציבורי. בנסיבות האמורות, השתתפותו של אשל בצוות המו"מ הקואליציוני אינה עומדת בניגוד לפס"ד של בית הדין למשמעת ולהסדר הטיעון עימו".

נתן אשל. אושרה השתתפותו במו"מ הקואליציוני נתן אשל. אושרה השתתפותו במו"מ הקואליציוני צילום: עופר עמרם, ynet

 

זנדברג אמרה בתגובה כי "היום התחיל המו״מ הקואליציוני שבו יושב שר משפטים מיועד יחד עם צלם חצאיות שהתחייב לא לחזור לחיים הציבוריים. גם ב2013 נתן אשל היה אמור להשתתף בצוות המו״מ והתקפל בגלל לחץ ציבורי. עכשיו אבדה הבושה.

 

"היועמ"ש היה צריך להחיל את רוח הסדר הטיעון ולא לאפשר את הסיטואציה הזאת. המינימום שמוטל על נבחרי הציבור שלנו הוא להפסיק לשתף איתה פעולה ולהשהות את המו״מ הקואליציוני״.

 

תמר זנדברג תמר זנדברג צילום: עומר מסינגר

 

ליברמן דורש לקדם את חוק הגיוס ללא שינויים

 

במסגרת המו"מ, ישראל ביתנו דורשת לחוקק בקריאה השנייה והשלישית את "חוק הגיוס", שהוגש אשתקד על ידי אביגדור ליברמן כשר הביטחון והתקבל בקריאה הראשונה. המשך חקיקתו של החוק נתקע בשל התנגדותן של יהדות התורה וש"ס.

 

ליברמן הודיע כי יצטרף לממשלה החדשה רק אם חוק הגיוס יתקבל ככתבו וכלשונו, ואילו ביהדות התורה הודיעו כי אינם חוששים מהקדמת הבחירות והורו למטות הבחירות שלא להיסגר.

 

ישראל ביתנו העלתה במו"מ שורה של דרישות ובהן: שינוי המדיניות כלפי החמאס, קיום פנסיית מינימום לעולים ותיקים ועוד. כמו כן, העלתה שורה של דרישות ביחסי דת ומדינה.

 

בתום הישיבה נמסר מישראל ביתנו "הבוקר נפגשו לראשונה צוותי המשא ומתן של מפלגת ישראל ביתנו בהובלת ח"כ עודד פורר יחד עם נציגי הליכוד בהובלת השר יריב לוין. במהלך הפגישה שהתקיימה ברוח טובה, הציגו נציגי ישראל ביתנו את דרישות הבסיס של המפלגה לכניסה לממשלה הבאה בנושאי הביטחון, עלייה וקליטה ודת ומדינה. הצדדים קבעו להיפגש שוב בזמן הקרוב להמשך המשא ומתן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x