$
בארץ

כחלון בדרך להדיח את ראש אגף התקציבים שאול מרידור

מקורביו של שר האוצר אמרו הערב כי אם יתמנה שוב לתפקיד הוא יפטר את ראש אגף התקציבים מרידור. ברקע להדחה: דרישת מנכ"ל האוצר ממרידור להבהיר אם הוא או אנשיו נפגשו עם בני גנץ בזמן הבחירות

עמרי מילמן 21:0217.04.19

גורמים המקורבים לשר האוצר משה כחלון אמרו הערב כי במידה וכחלון יחזור לתפקידו, הוא ידיח את הממונה על התקציבים שאול מרידור.

 

 

מרידור מונה לתפקיד על ידי כחלון בסוף 2017 בהמלצתו של מנכ"ל המשרד שי באב"ד. בחודשים האחרונים התריע מרידור על הגירעון שהלך וגדל, בעוד שכחלון ואנשיו ביקשו לדחות את עדכון הגרעון בפני הממשלה והציבור.

 

ראש אגף התקציבים שאול מרידור. התריע על הגירעון שהולך וגדל ראש אגף התקציבים שאול מרידור. התריע על הגירעון שהולך וגדל צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

אווירת הבחירות והנתונים שלא החמיאו לשר האוצר הגבירו את המתח בתוך הנהלת האוצר.

 

בחודש שעבר התגלעה מחלוקת חריפה בין מרידור לבאב"ד על רקע אמירה של יו"ר כחול לבן גנץ כי שוחח עם אנשי אוצר. באב"ד דרש הבהרות ממרידור לגבי השאלה אם הוא או אנשיו נפגשו עם גנץ. הסאגה הסתיימה בהבהרה של השניים כי לא דלפו כל נתונים פנימיים של משרד האוצר לאף פוליטיקאי.

 

פיטורים של אחד התפקידים הבכירים ביותר במערכת הכלכלית הממשלתית מעלים שאלות רבות לגבי הנעשה באוצר, והרצון של כחלון לקדם מהלכים שזכו לביקורת רבה מצד חלק מהנהלת האוצר. מדובר במשרת אמון של השר, וכדי להדיח את הממונה על התקציבים כחלון צריך לקבל את תמיכת הממשלה.

 

בשלב זה לא ברור אם כוונתו של כחלון ממשית או שמא רק מדובר בניסיון הרתעה של מרידור, בטרם יחזור כחלון לתפקידו מחדש.

 

שר האוצר כחלון סירב להתייחס לנושא. גורמים באגף התקציבים אמרו כי בשלב זה מתכוננים באגף לתקציב 2020.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x