$
בארץ

עד 50 דולר ללילה: בראון פותחת בארץ רשת מלונות קפסולות

המלון הראשון יוקם בבית מגדלור בת"א, ויהיו בו גם חדרים פרטיים וגם זוגיים. היזמים מקווים להשיקו עוד לפני האירוויזיון

נווית זומר 08:2617.04.19

חדר של 2 על 2 מ"ר, אפליקציה שתגיד לכם מתי המקלחת פנויה, ומחיר לינה שמתאים לעידן טיסות הלואו־קוסט: רשת מלונות "קפסולות" חדשה תציע חדר בתל־אביב במחיר של 45 עד 50 דולר ללילה. ל"ממון" נודע שרשת מלונות בראון, בשותפות עם האדריכלים האחים דין וליהי גרסטנר, החלה בהקמה של תת־הרשת ששמה יהיה WOM, קיצור ל־Word of mouth או בתרגום חופשי "מפה לאוזן".

   

מלון בטוקיו. בארץ יהיה יותר מרווח מלון בטוקיו. בארץ יהיה יותר מרווח צילום: נועה קסלר

 

בימים אלה מתחילים בהקמת המלון בת"א שיכיל קרוב ל־100 חדרים, הן חדרי 2 על 2 מ"ר ליחידים והן חדרים זוגיים גדולים יותר. כל ארבעה חדרים יחלקו שירותים ומקלחת משותפת. בניגוד לאכסניות והוסטלים שמציעים לינה זולה בחדר שבו מיטות רבות, הגרסה של WOM מאפשרת פרטיות לאורח.

 

שלא כמו מלון הקפסולות גרסת טוקיו, מדובר בחדר ממש. אמנם זערורי, אך כזה עם מיטה, ארון ודלפק עבודה, וגם חלוק וכפכפים ואפילו חלון. בנוסף, יהיה חלל משותף לאורחים. אפליקציה ייעודית תקשר בין אורחי המלון ותיידע מתי המקלחת פנויה, למשל.

 

המלון הראשון, בו כמה עשרות חדרים, יוקם במפלס הקרקע של בית מגדלור - שבקומותיו העליונים השיקה לאחרונה רשת בראון את מלון לייטהאוס. האתר השני מוקם ליד הים בטיילת ת"א, בדופן בית הטקסטיל במפלס הקרקע, בחלל שבו פעלו בעבר חנויות.

 

תהליך ההקמה מהיר, מאחר שכל חלקי החדרים, כולל המקלחות והשירותים, מיוצרים מראש ומובאים כקיט להרכבה נוסח לגו באתר עצמו. החלקים עשויים מקונסטרוקציית ברזל, שעליה גבס וחומר המבודד מרעשים. הכוונה המקורית הייתה להספיק להגיע להשקת המלון לקראת האירוויזיון, אך אם זה לא יצלח - עד יוני המלון יהיה מוכן לתיירי הקיץ.

 

הפרויקט, לתפיסת היזמים, מספק פתרון לתיירים שרוצים להוציא על חוויות, ופחות עבור "נדל"ן" לשינה. השותפות נולדה כאשר הציגו האחים את הקונספט שהגו בפני בעלי מלונות בראון, שהתלהבו מהנושא ונכנסו לשותפות. "כיום תיירי הלואו־קוסט משלמים 50 עד 100 דולר לכרטיס טיסה, אבל צריכים לשלם בת"א 200 דולר לחדר", אמר בעלי רשת בראון, ליאון אביגד. "זה קונספט מגניב של הוסטל הכי בוטיקי שאפשר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x