שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו מבטיח למנוע השבתות בשירותים החיוניים, בהסתדרות מאיימים ביד קשה

בשל בעיה שעלולה לפגוע בהליך גיבוש הקואליציה, הודיע נתניהו על הקמת צוות ולא על חקיקה ישירה בנושא. בתגובה אומר יו"ר ההסתדרות החדש, ארנון בר-דוד: "כל מי שינסה להעמיד במבחן את עוצמתה של העבודה המאורגנת, יגלה מהר מאוד את גודל הטעות שלו"

ליאור גוטמן 15:0915.04.19

הסכסוך בין עובדי הרכבת להנהלת החברה: בהרמת כוסית שערך ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת חג הפסח הוא מבטיח לעובדי משרדו לקדם חקיקה נגד השבתת שירותים חיוניים שפועלים במדינה. אולם בשל בעיה שעלולה לפגוע בהליך גיבוש הקואליציה הוא הודיע על הקמת צוות ולא על חקיקה ישירה.

 

 

 

לעובדי משרדו אמר כי "הרכבת צריכה לנסוע, אנחנו הנחנו פסי רכבת ואין שום הצדקה לכך שקומץ אנשים ישביתו את הרכבות למיליוני אזרחי ישראל ולחיילים, זה לא יהיה. לכן, השבוע אני עומד להקים צוות שימנע השבתת שירותים חיוניים במדינה ויאפשר את חופש התנועה לכל אזרחי ישראל".

 

ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

 

סיעות ש"ס וכולנו, שמחזיקות יחדיו 12 מנדטים, מועמדות להיכנס לקואליציה החדשה של נתניהו. מנגד, שתי הסיעות חברות בקואליציה בהסתדרות שהוקמה רק לפני כשנתיים, בראשות היו"ר היוצא אבי ניסנקורן (יהיה ח"כ בכחול ולבן). לפיכך, כל חקיקה שנתניהו יקדם כדי לפגוע בהסתדרות עלולה "לסנדל" את מפלגות כולנו וש"ס, ולפגוע במועמדים שלה בהסתדרות, מה שמוביל לרעיון של "הקמת צוות" לא מחייב, שכוחו שונה מהותית מחקיקה מחייבת בנושא.

בתגובה אומר יו"ר ההסתדרות הנכנס ארנון בר-דוד, שהוא לא ייתן ידו להגבלה כלשהי של זכות השביתה: "הכוונה לכרסם בזכות השביתה ולהחליש את ציבור העובדים, מערערת את יסודות הדמוקרטיה ותפגע בכל אזרחי ישראל. ההסתדרות, שהוכיחה את מחויבותה לדרך של הידברות, לא חוששת ומכירה היטב גם את הדרך השנייה.

 

"כל מי שינסה להעמיד במבחן את עוצמתה של העבודה המאורגנת, יגלה מהר מאוד את גודל הטעות שלו. פנינו לשלום ולשיתוף פעולה למען חיזוק מעמד העובדים ושיפור השירות לאזרח אך מי שינסה לנצל את זה לטובת מסע הסתה ושיסוי כלפי העובדים, ייענה ביד קשה", אמר בר-דוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x