בארץ

החל מהיום: ניסוי להזמנת שירותי תחבורה ציבורית בגוש דן

הניסוי יימשך כשנה במסגרתו יופעל מערך של מיניבוסים שיגיעו ללקוחות לפי דרישה, שתופעל באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד של הנוסע. בשלב הראשון יופעלו 40 מיניבוסים, ועד לחודש יוני צפויים לפעול כ-100 מיניבוסים

ליאור גוטמן 14:0115.04.19

משרדי האוצר והתחבורה, בשיתוף חברות דן ו-VIA, החלו הבוקר (ב) בפיילוט להזמנה מראש של שירותי תחבורה ציבורית. במשרד התחבורה טוענים שהניסוי יימשך כשנה במסגרתו יופעל מערך של מיניבוסים שיגיעו ללקוחות לפי דרישה (on demand) שתופעל באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד של הנוסע. בשלב הראשון יופעלו 40 מיניבוסים, ועד לחודש יוני צפויים לפעול כ-100 מיניבוסים.

 

 

 

השירות החדשני מבוסס על מה שבמשרד התחבורה מכנים "ביקוש בזמן אמת", כאשר אזורי הביקוש הנוכחיים יקיפו את הערים תל אביב, גבעתיים ורמת גן. השירות נקרא "bubble", והוא אמור להשלים את כלל שירותי התחבורה הציבורית שפועלים כיום. באמצעות האפליקציה יוכלו המשתמשים לעקוב אחר זמן האיסוף, מסלול הנסיעה וזמני ההגעה המשוערים אל היעד. בנוסף, יותקן מסך מידע בו יוצג מועד ההגעה של הנוסעים ליעדם. השירות ייקבע בהתאם לצרכי המשתמשים בכל רגע נתון, ויאפשר לנוסעים לוותר על הרכב הפרטי.

 

מיניבוס שיתופי של ויה מיניבוס שיתופי של ויה צילום: Daimler AG

 

 

השירות יהיה זמין בימים ראשון עד חמישי בין השעות 6:00 בבוקר ועד ל-22:00 בלילה. תעריף הנסיעה בקווים אלה ינוע בין 12 שקל לנסיעה בשעות השפל, ו-15 שקל לנסיעה בשעות השיא, שהוגדרו כטווח שבין השעות 06:30 ל-09:30 בבוקר ובין 15:00 ל-18:30 אחה"צ. אזרחים ותיקים יהיו זכאים להנחה של 50% ממחיר הנסיעה.

 

שר התחבורה היוצא ישראל כץ, צוטט באומרו שהשירות החדש הוא צעד נוסף שנועד לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית על חשבון הרכב הפרטי. "בכוונת המשרד להרחיב את השירות גם לחברות אגד בירושלים ובחיפה ומטרופולין באזור דרום השרון", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x