$
בארץ

ליצמן: "עלינו לשמונה מנדטים על חשבון הליכוד"

יו"ר יהדות התורה הודיע לנשיא ריבלין כי מפלגתו קיבלה מנדט נוסף על חשבון הליכוד. בוועדת הבחירות טענו: "לא מוסרים עדכוני ביניים על התוצאות". ליצמן הוסיף כי סיעתו ממליצה על נתניהו לראשות הממשלה. מוקדם יותר פקדו נציגי הליכוד, כחול לבן וש"ס את בית הנשיא

ynet 12:2715.04.19

יו"ר סיעת יהדות התורה, יעקב ליצמן, הכריז היום (ב') כי מפלגתו עלתה לשמונה מנדטים, על חשבון הליכוד. בוועדת הבחירות הבהירו: "לא מוסרים עדכוני ביניים על תוצאות".

 

בפתח פגישת הסיעה עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר ליצמן: "אנחנו התבשרנו כרגע לפני שנכנסנו שעלינו לשמונה מנדטים. הספירה נמשכת אבל אנחנו על שמונה". ריבלין שאל אם המנדט שנוסף הגיע על חשבון אחת הרשימות ונענה: "לליכוד ירד".

 

 

 

משה גפני הוסיף: "אנחנו יודעים היום לראות מקומות שבהם אין אנשים חרדים והצביעו לנו. יש אנשים לא דתיים שהצביעו לנו בעקבות העשייה. אנו רואים בזה חשיבות עצומה, גאים בזה".

 

יעקב ליצמן בבית הנשיא יעקב ליצמן בבית הנשיא צילום: עמית שאבי

 

בוועדת הבחירות המרכזית טענו כי לא הודיעו דבר ליהדות התורה. "ועדת הבחירות המרכזית איננה מוסרת עדכוני ביניים בדבר תוצאות הבחירות למי מבין רשימות המועמדים, נמסר בהודעת הבהרה שהוציאה הוועדה. בנוסף, הדגישה הוועדה כי החישובים לחלוקת המנדטים יתבצעו אך ורק בתום הליך הבקרה והבדיקות.

 

עם תום הפגישה אצל הנשיא התייחס ליצמן להודעת הוועדה: "היא לא הוציאה הכחשה, היא הוציאה שזה לא סוף פסוק מטעם הוועדה. אנו יודעים שכרגע אנו על שמונה מנדטים".

 

לפני כארבעה ימים פרסמה ועדת הבחירות המרכזית את תוצאות האמת של הבחירות לכנסת ה-21. עם זאת, התוצאות הרשמיות יפורסמו רק ביום רביעי.

 

עד לפרסום התוצאות הרשמיות עורכת הוועדה את מבצע "נוהל טוהר בחירות", שבמסגרתו נבדקות מחדש כמה מאות קלפיות בצורה מדגמית - זאת כדי לוודא שטוהר הבחירות נשמר.

 

הקרב על הממשלה: נתניהו מוביל

 

יומיים לפני פרסום התוצאות הסופיות, החל נשיא המדינה בהליך ההתייעצות עם נציגי הסיעות השונות של הכנסת ה-21, בנוגע לזהות ראש הממשלה הבא. עד כה הגיעו לבית הנשיא נציגי הליכוד, כחול לבן, ש"ס ויהדות התורה, ומאזן הממליצים לטובת נתניהו הוא עדיין 35-51.

 

ראשונה הגיעה משלחת הליכוד בראשות שר התיירות יריב לוין, ואיתו השרה מירי רגב וחברי הכנסת דוד ביטן ודודי אמסלם. אחרי שהמליצו על נתניהו אמר להם ריבלין: "עם ישראל מצפה לראות יותר אחדות אמיצה, גם כשיש חילוקי דעות בין חלקי העם".

 

בהמשך הגיעה משלחת כחול לבן בראשות גבי אשכנזי, יחד עם אבי ניסנקורן, אורנה ברביבאי, צבי האוזר, אורלי פרומן ועומר ינקלביץ'. אשכנזי אמר: "אנחנו מאוד גאים בהישג. אנו מרגישים מחויבים לציבור של יותר מ-1.1 מיליון מצביעים שנתנו בנו אמון. נמשיך לשרת אותם כמו את כל עם ישראל. במסגרת הזאת ננסה לאחות, לתקן, לרפא חלק מהדברים שהנשיא הזכיר ודברים אחרים שלא הזכרת".

 

הנשיא שאל את אשכנזי אם המפלגה תסכים לשבת בממשלת אחדות עם נתניהו ונענה: "לאחר מחשבה, לא בקלות דעת, לא בהינף יד, אלא מחשבה עמוקה, אנו חושבים שבנסיבות הפוליטיות הנוכחיות אנו לא נוכל לשרת בממשלה הזו. אני חושב שמתוקף הנסיבות והמציאות לא נוכל לשבת בממשלה כזאת".

 

בהמשך הגיעו נציגי ש"ס, שהמליצו על נתניהו. ובהמשך יגיעו אל הנשיא חברי רשימת חד"ש-תע"ל שלא צפויים לתמוך באף מועמד לראשות הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x