שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הנהלת הרכבת דוחה את ועדת הבדיקה; דורשת צעדים נגד יו"ר הוועד אדרעי

בהנהלה טוענים שוועדת הבדיקה של השופט שטרסנוב, בה חבר גורם חיצוני ולכאורה בלתי תלוי, אינה יכולה לבדוק את טענות ועד העובדים וההנהלה יחד, ולקבוע מי השבית את הרכבת ולמה. מ"מ מנכ"ל הרכבת: "על ההסתדרות להפעיל אמצעי ענישה משמעותיים נגד ראשי הוועד"

ליאור גוטמן 15:3014.04.19

הנהלת רכבת ישראל דוחה את שיתוף הפעולה עם ועדת הבדיקה לבחינת השביתה ברכבת מיום שישי האחרון. ועדת הבדיקה הוקמה על ידי ההסתדרות ובראשה הוצב השופט בדימוס אמנון שטרסנוב. ההנהלה טוענת כי גורם חיצוני, ולכאורה בלתי תלוי, אינו יכול לבדוק את טענות ועד העובדים והנהלה יחד, ולקבוע מי השבית את הרכבת ולמה.

 

 

 

בהודעה שנשלחה שלשום מהנהלת הרכבת לידי ההסתדרות טוענים בחברה שהרכבת חוותה חולי פתאומי של מספר עובדים, ובשל חיוניות התפקיד החברה הפסיקה את פעולת הרכבות מסיבות בטיחותיות. בוועד טוענים מנגד שהנהלת החברה מעידה בעצמה באותו במכתב להסתדרות שמספר העובדים שלא הגיע למשמרת היה שני עובדים בלבד (פקד ומנהל משמרת) מה שאומר שברמה הטכנית ההחלטה על הפסקת פעילות החברה נבעה מחסרונם לכאורה של זוג עובדים.

 

ברכבת טוענים ש-80 נסיעות בוטלו והפגיעה בלקוחות הקיפה 50 אלף נוסעים, לרבות חיילים. עוד נטען בהנהלה שהחולי הפתאומי בשישי האחרון וחזרתם הפתאומית לעבודה "הינה כולה תוכנית פעולה בניצוחו של הועד, אשר מזה שבועות וחודשים מתנהל בחוסר אחריות. וועד העובדים

אינו בוחל באף אמצעי ונוהג באדישות באשר למחיר שהתנהלותו גובה מציבור הנוסעים התלוי באופן מוחלט בשירות החיוני עליו החברה אמונה, ותוך פגיעה חמורה במוניטין החברה".

 

אמנון שטרסנוב שופט בדימוס אמנון שטרסנוב שופט בדימוס צילום: עמית שאבי

 

התוצאה - מ"מ המנכ"ל אורי שריר אומר כי הוא מאמין שלאור הפגיעה בחברה ובנוסעים "די בהקמת ועדת בירור בראשותו של יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות: אבי אדרי, אשר בכל הכבוד הראוי, אינו גורם אובייקטיבי אשר הכרעתו בעניין זה תהיה מקובלת עלינו, ויתירה מכך, תהיה מקובלת על הציבור בישראל אשר סובל מזה חודשים ארוכים מהתנהלות ועד העובדים". מבדיקת "כלכליסט" עולה שהמכתב נשלח ביום שישי ולפני מינויו הבוקר של שטרסנוב.

 

 

גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל צילום: אלעד גרשגורן

 

והשורה התחתונה? שריר דורש "שההסתדרות תפעיל אמצעים ענישתיים משמעותיים נגד ראשי הוועד, אשר נוקטים חדשות לבקרים צעדים ארגוניים פראיים ובלתי חוקיים ופוגעים בציבור הנוסעים בישראל, והכל תחת כסות ובתמיכת ההסתדרות כארגון היציג של העובדים".

 

עוד מזכירים ברכבת כי "כבר לפני כחודש ימים, הודעתם שתנקטו צעדים בעניינו של יו"ר ועד דרום ליאב אליהו, על רקע החלטתו לעצור את תנועת הרכבות ביום 12 במרץ 2019 תוך שימוש במערכת החירום ברכבת. כידוע, בעניין זה הוגשה על ידינו תלונה למשטרה אשר טרם הסתיים הטיפול בה. לצערי, עד היום טרם קיבלנו כל עדכון האם ננקטו על ידכם צעדים כנגדו, ומה טיבם. אבקש כי עדכון בעניין יועבר אלינו בהקדם".

 

מהוועד נמסר בתגובה: "אנו עדים לאיבוד עשתונות מוחלט של הנהלת הרכבת. מ"מ מנכ"ל הרכבת אורי שריר שלמעשה מאשר את טענתנו מיום שישי: הנהלת הרכבת עצרה, בהחלטה שערורייתית, את תנועת הרכבות בכל הארץ בגלל 2 עובדים שחלו. ועד העובדים כאמור לא הנחה אף עובד שלא להגיע לעבודה ובוודאי שלא פעל לפגיעה בתנועת הרכבות.הנהלת הרכבת לא מצליחה לנהל את הרכבת אז היא מטילה את הרפש על יו"ר הוועד ועל העובדים. כאמור, ועד העובדים בוחן להגיש השבוע תביעת דיבה נגד הנהלת הרכבת על פרסומי השקר שלה אתמול כאילו מדובר היה בצעד כלשהו של הוועד בעוד שמלכתחילה היה ידוע להנהלה היטב שמדובר היה בהחלטה חסרת אחריות שלה ושלוועד העובדים לא היה בזה יד ורגל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x