שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

הממשלה אישרה: קיצוץ רוחבי של 30 מיליון שקל במשרדי הממשלה לטובת מערכת הביטחון

סך התוספת יעמוד על 80 מיליון שקל, כאשר 50 מיליון שקל יגיעו מתקציב מערכת הביטחון. התוספת מיועדת לשיפור יכולות ההגנה האווירית במרחב עוטף עזה במעבר משגרה לחירום, לטובת כיפת ברזל

עמרי מילמן 13:1214.04.19

משרד האוצר הגיש היום לאישור הממשלה (היוצאת) קיצוץ רוחבי בהיקף של 30 מיליון שקל לטובת מערכת הביטחון. התוספת מיועדת לשיפור יכולות ההגנה האווירית במרחב עוטף עזה במעבר משגרה לחירום, לטובת כיפת ברזל.

 

 

 

סך התוספת עומדת על 80 מיליון שקל. בעוד שבדרישה המקורית של האוצר היתה חלוקה של 40 מיליון ממערכת הביטחון ו-40 מיליון מקיצוץ רוחבי שיגיע מיתר משרדי הממשלה, שרי הפנים והרווחה (אריה דרעי וחיים כץ), שהיו אמורים להקצות כ-2-2.5 מיליון שקל כל משרד, התנגדו לקיצוץ וראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם כי הקיצוץ יעמוד על 50 מיליון מההוצאות האחרות של משרד הביטחון ו-30 מיליון מיתר משרדי הממשלה.

 

 

כיפת ברזל בפעולה כיפת ברזל בפעולה צילום: איי אף פי

 

 

הקיצוץ ייעשה מהעודפים המחויבים של המשרדים משנת 2018, כלומר הוצאות שהמשרדים התחייבו אליהם כבר בשנה שעברה אולם אמורות בפועל רק במהלך השנה הנוכחית.

 

לא מדובר בקיצוץ ראשון בהוצאות אלה, בשלב זה, עוד בטרם הממשלה החלה לעשות התאמות כדי לסגור את הבור התקציבי של מעל 10 מיליארד שקל יוכלו משרדי הממשלה לקבל רק 88.4% מהעודפים המחויבים שלהם עליהם התחייבו כבר בשנה שעברה.

 

שאלת העיתוי, לאחר הבחירות, בזמן כהונת ממשלת המעבר, עלתה בעמדת הייעוץ המשפטי של משרד רה"מ אולם לאור דחיפות הצורך לטענת מערכת הביטחון, ולאור ההיקף המצומצם יחסית, העמדה המשפטית היא כי אין מניעה משפטית לעשות זאת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x