$
בארץ

קרב המאגרים: שותפות תמר לא מוותרת על חוזה הגז של חברת החשמל

השותפות המתחרה השנייה במכרז בו זכתה שותפות לווייתן דיווחה כי דרשה מביהמ"ש את המסמכים הנוגעים למכרז, ואף ביקשה להקפיא את תוצאותיו לתקופה של 14 יום לכל הפחות; יתכן שבתמר מעוניינים לבדוק האם מעורבותן של דלק קידוחים ונובל בשני המאגרים, השפיעה על המכרז

ליאור גוטמן 10:0307.04.19

שותפות הגז תמר נערכת למאבק משפטי, בעקבות זכייתה של שותפות לווייתן במכרז הגז של חברת החשמל. בתמר, שקיבלה את ההודעה על ההפסד במכרז ביום חמישי האחרון, יבקשו לבחון את המסמכים הנתונים ואת מדדי הזכייה, בטענה שהמכרז אמור היה להיראות אחרת - או לכל הפחות להתחלק בין שתי מאגרי הגז.

  

אסדת לווייתן אסדת לווייתן צילום: אלבטוס

 

בהודעת תמר לבורסה נכתב כי "השותפות, ביחד עם שותפים אחרים בפרויקט תמר, פנתה לחברת החשמל בבקשה לקבלת כלל המסמכים הנוגעים למכרז, על מנת לבחון את המשך צעדיהם, וכן בדרישה להקפיא את תוצאות המכרז לכל הפחות לתקופה של 14 יום לאחר העברת מלוא המסמכים כאמור".

 

כזכור, אמש הודיעה חברת החשמל כי שותפות לווייתן זכתה במכרז הגז החדש שלה, בהיקף של עד חמישה מיליארד מטר קוב גז טבעי ובהיקף כספי של עד מיליארד דולר, לתקופה של שנתיים. בשל תנאי השוק המגבילים, המתמודדות בפועל במכרז הן רק שותפות הגז תמר ושותפות הגז לווייתן. זו האחרונה הציעה לכאורה תמחור זול יותר, וייתכן שבתמר מעוניינים לבחון שנית את הנתונים ולבדוק האם המעורבות של דלק קידוחים ונובל בשני המאגרים השפיעה על המכרז.

 

שותפות תמר כוללת את ישראמקו (28.75%), תמר פטרוליום (16.75%), דור חיפושי גז (4%) ו-אוורסט תשתיות (3.5%), אבל גם את דלק קידוחים ונובל אנרג'י (22% ו-25% בהתאמה בתמר), שהן כידוע גם השותפות המובילות במאגר לווייתן (מחזיקות יחד ב-85% מהמאגר). כך שבאופן עקיף, דלק קידוחים ונובל אנרג'י מנסות לחסום את הזכייה של דלק קידוחים ונובל אנרג'י.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x