$
בארץ

דיווח: נתניהו הרוויח מעסקאות של בן דודו עם לוב

לפי HuffPost, "סביר" שרה"מ הרוויח באופן לא-ישיר מעסקאות של חברה בבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי עם משטר קדאפי, בניגוד לסנקציות אמריקניות. נתניהו, דווח, החזיק מניות בחברה אחרת של בן הדוד, שסיפקה לחברה השנייה חומרי גלם. מיליקובסקי: "נתניהו לא ידע על המכירות ללוב"

איתמר אייכנר, ynet 07:1704.04.19
בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו החזיק במניות בחברת סידריפט קוק (Seadrift Coke), שהנשיא שלה היה באותה תקופה בן דודו נתן מיליקובסקי, חברה אחרת בבעלותו של מיליקובסקי, מכרה ציוד אלקטרוני בניגוד לסנקציות אמריקניות על משטרו של שליט לוב מועמר קדאפי דאז, בין השנים 2008-2007. כך דווח אמש (יום ד') בתחקיר של אתר החדשות האמריקני HuffPost.

 

 

 

לפי הדיווח, מכיוון שבאותה עת חברת סידריפט, שמקום מושבה בטקסס שבארה"ב, הייתה הספק המרכזי של חומרי גלם לחברה שהואשמה במכירות ללוב, C/G Electrodes - "סביר" שנתניהו הרוויח גם מהעסקאות הללו.

 

מימין בנימין נתניהו ונתן מיליקובסקי מימין בנימין נתניהו ונתן מיליקובסקי צילום: אבי מועלם, Michael Falco

 

הממשל האמריקני האשים את חברת האלקטרוניקה של מיליקובסקי במכירות אסורות ללוב ב-23 הזדמנויות שונות. שווי המשלוחים, שחלקם הועברו דרך קנדה, הוערך ב-6.8 מיליון דולר. הציוד, נכתב בדיווח, נמכר בניגוד לתקנות הקשורות למניעת הפצת נשק גרעיני, ומשמש לייצור פלדה. משרד הסחר של ארה"ב קנס את החברה האמריקנית ב-250 אלף דולר, כחלק מהסדר.

 

באוגוסט 2007, דווח, נתניהו קנה מניות בסידריפט קוק, שהיא כאמור הספק המרכזי של חומרי גלם ל-C/G Electrodes. שלוש שנים לאחר מכן, נטען, נתניהו, אז כבר ראש הממשלה, מכר אותם ברווח של 700%.

מועמר קדאפי מועמר קדאפי צילום: רויטרס

 

 

מיליקובסקי הגיב לדיווח באתר האמריקני באומרו כי נתניהו לא ידע על המכירות של החברה השנייה שלו ללוב. "הוא לא היה מעורב בחברה הזאת והיה משקיע פסיבי בסידריפט. חוץ מזה, אני לא אגיד דבר נוסף, כי אני לא מדבר עם כתבים", מסר בן דודו של נתניהו.

 

דובר מטעם ראש הממשלה מסר בתגובה לפרסום האמריקני כי הוא החזיק באחוזים מעטים ממניות החברה. "הוא לא לקח אף חלק בניהול החברה או בעסקיה", מסר הדובר. באתר האמריקני צוין כי הוא לא השיב לשאלה אם נתניהו ידע על עסקיו המדווחים של בן דודו עם לוב.

 

הדיווח האמריקני מהווה הסתעפות נוספת בנוגע לקשריו של נתניהו עם מיליקובסקי, לאחר פרסומים בנוגע למעורבותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות, ורווחים מדווחים שלו ממכירת מניות בצידה. זאת, לאחר שהשותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x