שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

פלאזה קפיטל וקבוצת משקיעים קנדית השקיעה 10.8 מיליון שקל בחברת הקנאביס הישראלית iCAN

ההשקעה מיועדת להגדלת פעילותה של החממה הקיימת והקמת חממת חברות קנאביס נוספת בישראל, וניתנה כהלוואה על בסיס שווי חברה העומד על כ-15 מיליון דולר

צלי גרינברג 21:2902.04.19

חברת ICAN הישראלית, המפעילה חממת חברות קנאביס ומחזיקה בחברת CannaTech המקיימת כנסים בינלאומיים לעוסקים בתחום הקנאביס, קיבלה היום (ג') השקעה של 10.8 מיליון שקל מקבוצת משקיעים קנדית בהובלת קרן ההשקעות הקנדית פלאזה קפיטל.

 

הקרן מתפקדת כזרוע ההשקעות של חברת פלאזה הקנדית לתחומים שאינם נדל"ן – פעילותה העיקרית של חברת האם, ויחד עם קבוצת המשקיעים סיפקו ל-ICAN הלוואה של 3 מיליון דולר בריבית שנתית של 8%, ולפי שווי חברה ל-ICAN של 15 מיליון דולר.

 

מימין שאול סול קיי, שרולי ווינברג מפלאזה קפיטל וג'סי קפלן מפלאזה קפיטל מימין שאול סול קיי, שרולי ווינברג מפלאזה קפיטל וג'סי קפלן מפלאזה קפיטל

 

 

מטרת ההשקעה, לדברי החברה, היא הגדלת פעילות חממת חברות הקנאביס הישראלית הקיימת והקמת חממת חברות קנאביס נוספת בישראל. שאול (סול) קיי, מנכ"ל iCAN, מסר בעת החתימה על ההסכם, כי "אנו נמצאים כעת בעמדה טובה כדי לייצר יותר כנסים במדינות נוספות ברחבי העולם והעמדה הייחודית שיש לישראל כחלוצת המחקר בתחום הקנאביס, וזה הרפואי בפרט, מסייעת מאוד ליצירת שיתופי פעולה והתעניינות מצד העולם, כמו גם להבאת השקעות בתחום לישראל".

 

ההסכם נחתם במהלך כנס CannaTech TLV, שהתקיים בנמל תל אביב והכיל כ-100 דוכנים שנשכרו על ידי החברות השונות בעלות ממוצעת של 7,000 דולר לדוכן, ועל פי דיווחי החברה נמכרו כ-1,000 כרטיסים לכנס בעלות של אלף דולר לכרטיס.

 

נציגי הקרן שהיו בכנס מספרים, כי הם רואים הזדמנות בהשקעה וכי גם הגישה לחברות ההזנק שהחממה מטפחת יכולה לשרת אותם בעתיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x