שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הקרב שמסעיר את הרשת: רביב דרוקר נגד איילה חסון

פרשן חדשות 13 תקף את "החשיפה" של מגישת חדשות 13

שירות כלכליסט 18:3930.03.19

בעקבות "פרסום ראשון" של מסמכים שלכאורה מעידים שמשרד הביטחון היה בקי בפרטי מכירת הצוללות למצרים בתכניתה של אילה חסון בליל שבת בחדשות 13, הפרשן של חדשות 13 רביב דרוקר העמיד אותה על טעותה לפי תפיסתו, בציוץ שהבהיר כי המסמכים שפרסמה מתייחסים לצוללות הנחותות ואילו ראש הממשלה בנימין נתניהו לא שיתף את ראשי מערכות הביטחון באישור שהעניק לגרמנים לספק למצרים צוללות מתקדמות יותר כשלוש שנים מאוחר יותר.

איילה חסון ורביב דרוקר. הרשת גועשת איילה חסון ורביב דרוקר. הרשת גועשת צילומים: אוראל כהן

 

 

דרוקר: אישור אחד ניתן בינואר 2010. עמוס גלעד לא אהב, אבל שר הביטחון ברק היה בפגישה והרמטכ"ל ידע. האישור היותר בעייתי הוא כ-3 שנים מאוחר יותר לצוללות עם יכולות יותר מתקדמות. שם הרמטכ"ל ושר הביטחון ועמוס גלעד לא ידעו. שני אישורים שונים, שתי תקופות שונות, מעגל שונה של שותפי סוד.

 

 

 

הפרסום של חסון והפרסום הנגדי של דרוקר, שניהם באותה חברת חדשות, עוררו מהומה ברשתות החברתיות שלא שככה שעות ארוכות. בין השאר, מטה כחול לבן פרסום תגובה רשמית שמבהירה את ההבדל בין האישורים לצוללות הנחותות והמתקדמות. אהוד ברק הידוע בקרבתו לחסון פרסם את הציוץ הבא:

 

נתניהו בפאניקה. מדליף חומר סודי ישן ומכשיל את אילה חסון, הישרה. ב-2010 אושר למכור למצרים ׳צוללות נחותות׳. כשמורסי בשלטון (יוני 2012 עד יוני 2013) ניסתה ישראל לבטל העיסקה. על זה החומר שהודלף. אבל ב-2014 נתניהו אישר אספקת ׳צוללות מתקדמות׳. לבדו! נראה פלילי, מחייב חקירה

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x