שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

ישראל ואוסטרליה חתמו על אמנה למניעת כפל מס

האמנה מבהירה באילו תנאים עסקים לא יידרשו לשלם מס בשתי המדינות; היא קובעת שיעורי ניכוי מס מופחתים עבור דיבידנדים וריבית נמוכה במטרה לעודד השקעות בין ישראל לאוסטרליה שכיום היקף המסחר בינהן עומד על מעל מיליארד דולר ולפי ההערכות הפעילות תגדל

עמרי מילמן 13:2728.03.19

ישראל ואוסטרליה חתמו היום על אמנה למניעת כפל מס, כך נודע ל"כלכליסט". ישראל ואוסטרליה נמצאות במשא ומתן על הנושא כבר מספר שנים במסגרתו נפגשו הנציגים מספר פעמים.  

 

אוסטרליה היא מהמדינות המפותחות הבודדות שלישראל אין עימן אמנה כזו שמקלה על עסקים משתי המדינות. למרות שבין שתי המדינות יש יחסים עסקיים מפותחים, עד כה לא הייתה בניהן האמנה שאמורה ליצור וודאות לעסקים ולהקל את הפעילות מבחינה מיסויית (שכן האמנה מבהירה באילו תנאים עסקים לא יידרשו לשלם מס בשתי המדינות).

 

כיום היקף המסחר בין שתי המדינות הוא מעל מיליארד דולר וההערכות הן כי האמנה תרחיב את הפעילות.

סקוט מוריסון ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון ראש ממשלת אוסטרליה צילום: גטי

 

האמנה קובעת שיעורי ניכוי מס מופחתים עבור דיבידנדים וריבית של 0-15% במטרה לעודד השקעות בין שתי המדינות ולהקל את הגישה להון זר ולטכנולוגיה זרה.

 

עו"ד אלי אליה, מוביל תחום מימון ובנקאות וראש דסק אוסטרליה במשרד גורניצקי, התייחס לחתימה על האמנה וציין כי "מדובר באבן דרך חשובה ביחסים הכלכליים בין ישראל לאוסטרליה. האמנה צפויה להסיר מכשולים משמעותיים שעמדו בפני משקיעים משתי המדינות, עשויה לפתוח את הדלת להזדמנויות נוספות, וליצור גשר להגברת קשרי המסחר". עוד אליה ציין כי משרד גורניצקי הקים דסק אוסטרליה ייעודי וייחודי, אשר מייצג לקוחות אוסטרליים בישראל וכן חברות ישראליות בנוגע להשקעות והנפקות באוסטרליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x