שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חמאס ירה ל-120 ק"מ, צה"ל הקפיץ שתי חטיבות לדרום

דובר צה"ל מסר כי הרקטה שפגעה בבית במושב משמרת שוגרה מדרום הרצועה. "השיגור - על ידי חמאס, מעמדה של חמאס", אמר. מפקדת אוגדה ושתי חטיבות חי"ר ושריון סדירות הוקפצו, גיוס מילואים לכיפת ברזל ולמודיעין. צה"ל: "אירוע חמור, ההיערכות גם התקפית"

איתי בלומנטל, ynet 10:4025.03.19
צה"ל מעביר כוחות לדרום: דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר בתדרוך לכתבים כי הרקטה שפגעה הבוקר (יום ב') במושב משמרת שוגרה מאזור רפיח שבדרום עזה - טווח של 120 ק"מ. לפי צה"ל מדובר ברקטה של חמאס מייצור עצמי: "הירי בוצע על ידי חמאס מעמדה של חמאס. אנחנו רואים בחמאס אחראים לכל מה שקורה ברצועה". בעקבות הירי, הוקפצו כוחות חי"ר ושריון סדירים לדרום. בנוסף גויסו למילואים אנשי כיפת ברזל ומודיעין.

 

לאחר הירי מעזה, הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ערך שורה של הערכות מצב עם ראש השב"כ, אלוף פיקוד דרום וגורמים נוספים. הוקפצו לדרום כוחות סדירים - מפקדת אוגדה ושתי חטיבות - לצורך השלמת מערכים ספציפיים, והחל שיפור המוכנות על רקע ההתפתחויות.

 

כוחות צה"ל ליד הרצועה (ארכיון) כוחות צה"ל ליד הרצועה (ארכיון) צילום: אי פי איי

 

לשאלה מדוע הרקטה לא יורטה, ענה מנליס: "כיפת ברזל מגנה באזורים שהיא מוצבת בהם, על פי הערכות מצב מבצעיות". בירי הקודם לאזור גוש דן אמרו בצה"ל כי היה מדובר בירי שבוצע "בטעות" על ידי חמאס, הפעם סירב דובר צה"ל להתייחס לשאלה אם גם ירי זה אירע בטעות.

 

"צה"ל משפר מוכנות למגוון תרחישים", הוסיף מנליס. "מדובר באירוע חמור של פגיעה ישירה בבית במרכז הארץ והוא מגיע לאחר רצף אירועים. ההיערכות היא גם התקפית, לא רק מקרים ותגובות". בצבא ציינו כי כרגע אין שינוי בהנחיות לעורף.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x