שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נמשך הבלאגן ברכבת: הנסיעות מהצפון לנתב"ג בלילה יבוטלו

ההנהלה מוסרת כי בשל שיבושי עובדים, החל ממחר היא תשבית את קו נהריה-נתב"ג-מודיעין בשעות 21:00 עד 5:00. בנוסף, קו דימונה-ב"ש יחדל לפעול ממחר בערב ועד הודעה חדשה

ליאור גוטמן 17:1024.03.19

המאבק בין ועד עובדי הרכבת להנהלה עולה שלב: בהנהלה הודיעו היום (א') שבשל שיבושים שמפעילים לכאורה העובדים במערך התחזוקה, ממחר בלילה (ב') ועד להודעה חדשה תופסק תנועת הרכבות הלילית (21:00 בערב עד 5:00 בבוקר) בקו נהריה-נתב"ג-מודיעין. עוד נמסר, שהחל ממחר ב-21:00 תופסק עד להודעה חדשה ולכל אורך שעות היום התנועה בקו דימונה-באר שבע.

 

 

בהנהלה טוענים שרכבת מבצעת בדיקות יומיות של המסילות והציוד, ומאחר והתחזוקה שלהם חלקית בשל עיצומי העובדים, ההנהלה תכפה על עצמה כ-30 מגבלות מהירות בכלל הקווים - כדי למנוע בלאי מיותר. הפועל היוצא, מוסרים ברכבת, הוא פגיעה אקוטית בשירות הניתן לנוסעים בשל האטת מהירות הנסיעה שמגדילה את האיחורים בכלל הרשת.  

 

רכבת רכבת צילום: דוברות רכבת ישראל

 

 

"בדיון חירום שהתקיים בשעות האחרונות, עולה כי לא ניתן להמשיך ולהסיע רכבות בקו דימונה-באר שבע, זאת בשל התעצמות ליקויי הבטיחות שהתגלו בו. בשל כך, תופסק כאמור ממחר (ב') בערב תנועת הרכבות, זאת עד להסכמת ועד העובדים לחידוש עבודות התשתית בקו", מסרה ההנהלה.

 

"לצד זאת, ומאותה סיבה, תופסק החל ממחר (ב'), תנועת רכבות הלילה מהצפון למרכז. הנהלת הרכבת לא תסכן את צוותי הרכבת, נוסעיה ותושבי האזורים הסמוכים למסילות אלה. ומודיעה כי ללא טיפול מיידי במסילות, תתרחב הפסקת הפעילות לקווים אחרים".

 

ברכבת מחדדים שהם עתרו עתרה לבית המשפט בנושא זה, כמו גם העבירו פנייה להסתדרות בנושא, ונענו שמדובר לכאורה ב"עיצומים מידתיים".

 

מהוועד טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x