$
בארץ

נתניהו: לא סיפרתי על אישור מכירת הצוללות למצרים כי מדובר בסוד מדינה

ראש הממשלה התראיין באופן חריג באולפן חדשות ערוץ 12 והתייחס לפרשת הצוללות; לדבריו, "באתי לכאן כי אני חייב לנפץ את גל השקרים" המופץ נגדו; "מצרים היתה קונה את הצוללות בכל מקרה"

צבי זרחיה 21:3023.03.19

"אני בדרך לשדה התעופה כדי לנסוע לפגישה עם נשיא ארה"ב, באתי לכאן כי אני חייב לנפץ את גל השקרים שבני גנץ, יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי מפיצים ללא בושה", כך הסביר הערב (שבת) רה"מ בנימין נתניהו שהחליט להתראיין בערוץ 12 בפרשת הצוללות והמניות.

 

 

 

נתניהו קיבל את ההחלטה לאור התגברות הביקורת הציבורית והתקשורתית על פרשת מניותיו במפעל הפלדה של בן דודו נתן מיליקובסקי שנמכר למפעל שסחר עם מספנות הצוללות טינסקרופ. נתניהו רכש את מניותיו במפעל הפלדה ב-2007 בכהנו כיו"ר האופוזיציה ומכר אותן לאחר שלוש שנים במחיר של 16 מיליון שקל. באותה תקופה ירד ערכו של המפעל ב-57%. נתניהו אמר בפייסבוק בסוף השבוע כי השקיע במפעל לאחר שזיהה את הפוטנציאל בו.

 

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אמיל סלמן

 

"לא החזקתי במניות של חברת פלדה ולא של צוללות ולא של אלקטרודות כשהייתי חבר בממשלה. לאחר מינויי בשנת 2009 קיבלתי אישור. אני רוצה לפוצץ את כל עלילת הדם. קניתי את המניות בחברה שיש לה יתרון טכנולוגי, דיווחתי על כך לשלטונות המס. מכרתי אותן בשנת 2010 לאחר שדיווחתי עם מינויי לראשות הממשלה. ביקשתי להמשיך ולהחזיק בהן ואישרו לי. מכרתי, דיווחתי ושילמתי מס מלא. מכרתי את כל המניות שלי בחברה שנה וחצי לפני שנמכרה הצוללות הראשונה ושנים לפני שנמכרו הצוללות המצריות. הטענה השקרית הנוראית אומרת שהרווחתי כסף מהצוללות. זה לא נכון כי לא הייתי מושקע שקל בשום דבר".

 

בתשובה לשאלה מדוע נתן האישור לגרמנים למכור צוללות למצרים כאשר שר הביטחון דאז משה יעלון והרמטכ"ל לא ידעו אמר כי "זו עלילת הדם הכי נוראית. גנץ ובוגי יעלון וגבי אשכנזי מעלים עלילה כי יודעים שלא יכולים לספק באולפן אחד הסודות של המדינה. הדבר נבדק על ידי היועץ המשפטי לממשלה. אם היה שם משהו זה היה צף ויוצא החוצה כי לא חסים עלי. לא עדכנתי אף אחד כי זה סוד שיודע אותו היועץ המשפטי והצוות הקרוב שלו. מי שעוד יודע זה כמובן היועצים לביטחון לאומי יעקב עמידרור ונגל. שר ביטחון דאז לא אמור לדעת את הזה. התנגדתי למכירת הצוללות למצרים בתקופת (נשיאותו של) מורסי. לא עיקמתי את האף בזמן מכירה למצרים בתקופת א-סיסי. הסיבות הן סיבות ביטחוניות בלבד".

 

הוא הוסיף כי "מצרים היתה קונה את הצוללות בכל מקרה. לא דרוש אישור שלי למכירת הצוללות למצרים. גנץ ולפיד ובמיוחד בוגי ואשכנזי רוצים להכריח אותי לחשוף סוד מדינה ולסכן את ביטחון המדינה. הם חושפים סוד מדינה ועושים דבר שלא יעשה".  

 

 

בני גנץ בני גנץ צילום: צילום מסך

 

"החברה נוהלה בצורה כושלת"

אשר להפסדים של מפעל הפלדה אל מול רווחיו במניות אמר נתניהו כי "החברה היתה עם יכולת טכנולוגית אדירה אבל נוהלה בצורה כושלת. הוא (מיליקובסקי) זיהה שיש פה הזדמנות עסקית גדולה. הוא גאון, הוא לקח ושיפץ ומכר למי שלא בונה צוללות".

 

נתניהו הוסיף כי "את המניות קניתי מכספי שלי בסך של 600 אלף דולר. המחיר שבהן נמכרו הוא פחות מ-16 מיליון שקל. אני לא זוכר עוד השקעות שעשיתי. היו לי השקעות מוצלחות למדי ודיווחתי עליהם. אני גאה בכך שבניגוד לגנץ שפשט את הרגל. אני לא גבי האשכנזי שהסתבך עם (חברת) שמן" .

 

באשר למימון הגנתו הממשלתיות לנוכחו עושרו אמר כי "אני מחזיר חוב לחברה בגלל מס ששילמתי בנוסף לישראל. המדינה משקיעה כמה מאות מיליוני שקלים, עשרות חוקרים ופרקליטים ומשקיעה הון עתק אז לא נותנים לי את מה שנותנים לכל איש ציבור בישראל. לא צריך להאשים אותי בגלל שהצלחתי בעסקים".

 

נתניהו: לא אקדם את החוק הצרפתי

בתשובה לשאלה האם יקדם לאחר הבחירות את "החוק הצרפתי" המונע חקירת רה"מ מכהן השיב נתניהו "מה שיפיל (את התיקים) זה העובדות עצמם. לא עסקתי בזה ואני לא מתכוון לעסוק בכך". בתשובה לשאלה אם יקדם הצעה של מקורביו בעניין השיב "מקורביי העלו בלי ידיעתי והורדתי אותם. אני בטוח שכל הדברים כמו רוב האשמות יירדו לפני שפתחתי את הפה". לאחר שהמראיינת קרן מרציאנו לחצה עליו שוב ושוב השיב "לא עסקתי בזה. לא חשבתי. אני מאמין שלא אעשה את זה".

 

לגבי הטענה של שרת התרבות מירי רגב שהודרה מתמונה של בכירי הליכוד בגלל מוצאה המזרחי אמר נתניהו כי " לא אמרתי את זה. זה רושם מוטעה שהיא קיבלה. המטה קבע (מי יופיע בתמונה). את חושבת שאני קובע כ דבר שקורה בקמפיין? אני לא אמרתי אני לא חושב דבר כזה זה הדבר הכי אנטי עדתי. כולם מחובקים עם כולם".

 

בהקשר זה אמר נתניהו כי "יו"ר העבודה אבי גבאי (שהתבטא כי נתניהו אמר שחיילי גולני צריכים מפקד לבן) ציטט דברים שאני אמרתי על חיילי גולני. זו עלילה איומה. אני מעריץ אותם את המפקדים".

 

אשר לתשדיר הליכוד שלעג לעיתונאי אמנון אברמוביץ' השיב נתניהו "לפעמים עושים שטויות. עשו שטות. אז הורדתי מיד. איפה הפריים טיים שלכם כשבערוץ טלוויזיה הראו תוכנית שבה לועגים לאחי הגיבור והמת יוני נתניהו (בתוכנית של אסף הראל - צ"ז)? אמרתם משהו? ספגתי כדור וכמעט 5 פעמים איבדתי את חיי בעשרות מבצעים מאוד נועזים. לועגים לי, לועגים לאשתי ומציגים את בני משפחתי עם פנים של חזיר וחזירה. אתם אמרתם משהו כזה? אני לא מקבל את הצביעות החד צדדית שלכם. מה שאתם עושים כאן ערב ערב זו סאטירה. זה דברים שגם להם יש גבול".

 

באשר לשאלה אם יתנצל בפני שר החינוך וראש מפלגת הימין החדש, נפתלי בנט, על הפרסומים כי רעייתו עבדה במסעדה לא כשרה בארה"ב אמר נתניהו כי "לא אתחיל לומר מה כל אחד אמר על משפחתו של השני. אנשים הכפישו במשך שנים את משפחתי. אני בשר ודם פוגעים ברעייתי שאני אוהב ובילדים שלי שאני אוהב ועושים להם רצח אופי. יש לי חולשה".

 

בתשובה לשאלה אם יסכים לעימות טלוויזיוני עם בני גנץ אמר נתניהו ש"יחליטו מי זה. אני נדרש להתעמת עם רה"מ בחצי משרה. אני רוצה לדעת - או חצי רה"מ לפיד או חצי רה"מ גנץ. אשקול את דעתי ואתן תשובה. לפיד מנהל את גנץ ואת כל הקמפיין אבל הציבור שנדרש לבחור לא יודע שהוא מצביע לגנץ הוא מקבל את לפיד לחצי קדנציה. לפיד היה פרזנטור יוצא מהכלל. אין לו מושג. גם לגנץ אין מושג לא בכלכלה ולא במדינאות".

 

בנוגע לתיק 4000 נשאל ראש הממשלה האם הזיז את גלעד ארדן מתפקיד שר התקשורת בגלל תלונה של הבעלים של בזק לשעבר, שאול אלוביץ', לאחר שארדן רצה לפצל את בזק. הוא אמר ש"שר הבט"פ גדעון סער התפטר ומטבע הדברים ארדן בא להחליף" (נתניהו התבלבל כנראה כי סער התפטר ממשרד הפנים וארדן החליפו. רק בקדנציה הזו מונה ארדן כשר לביטחון פנים - צ"ז)

 

אשר לשאלה אם ראש מטה שר התקשורת יואל צפריר ושלמה פילבר המנכ"ל לשעבר של המשרד לחצו על המנכ"ל הקודם של משרד התקשורת אבי ברגר לאשר ההטבות לבזק השיב נתניהו "קשקוש שקר מוחלט". הוא הביע ביטחון שהתיקים נגדו יקרסו ואמר כי "אני יודע על מה פילבר (שחתם על הסכם עד מדינה - צ"ז) מעיד ועל מה לא מעיד. זה מגדל קלפים. מה שלא עומד לקרוס זו המדינה כי בניתי יסודות איתנים".

 

מכחול לבן נמסר כי "נתניהו היסטרי, משנה שוב ושוב גרסאות, מתחמק משאלות קשות וממשיך להשמיץ. לא קיבלנו שום תשובה איך הרווחת 16 מיליון שקל, ובעיקר, היות שאין שום סוד, כי כרגע המצאת את זה, למה אישרת למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי ידיעת מערכת הביטחון? הדבר היחיד שאפשר להגיד לזכותו, שהוא הפנים מה שאחרים טרם קלטו: הוא הולך להפסיד בבחירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x