$
בארץ

נתניהו על המניות שרכש: "זיהיתי שיש כאן השקעה נכונה"

בסרטון בפייסבוק התייחס ראש הממשלה לפרשת המניות בחברת הפלדה שניהלה עסקים עם תאגיד הצוללות טיסנקרופ: "בניגוד לגנץ שהחברה שניהל פשטה את הרגל וללפיד שלא מבין בכלכלה, אני כן מבין בכלכלה וזיהיתי שיש כאן השקעה נכונה". הוא הוסיף כי יגיש תביעת דיבה נגד גנץ ויעלון: "הם מאשימים אותי בבגידה במדינה"

מורן אזולאי, ynet 18:4422.03.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום (שישי) סרטון שבו התייחס לפרשת המניות בחברת הפלדה שניהלה מאוחר יותר עסקים עם תאגיד הצוללות הגרמני טיסנקרופ, שעל פי הדיווחים הרוויח ממכירתן 13.2 מיליון שקלים. "בניגוד לגנץ, שהחברה שניהל פשטה את הרגל, ובניגוד ללפיד שלא מבין בכלכלה, אני כן מבין בכלכלה, וזיהיתי שיש כאן השקעה נכונה", אמר נתניהו. 

 

 

 

הוא הוסיף: "אין שום קשר בין המניות שרכשתי ומכרתי לפני שנים לבין רכש הצוללות שהתרחש שנים לאחר מכן. על הרכש הזה החליט הקבינט אך ורק משיקולי ביטחון המדינה". פרשת הצוללות, המכונה גם תיק 3000, עוסקת בחשדות למסכת של עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון סביב העסקאות עם טיסנקרופ.

 

 

 

 

לדברי נתניהו, "ב-2007 כשהייתי ח"כ ולא חבר ממשלה, השקעתי בחברה פרטית עם טכנולוגיה ייחודית. החברה הזאת לא מייצרת צוללות, היא גם לא מייצרת פלדה, היא אפילו לא מייצרת את האלקטרודות שמסייעות לייצור הפלדה. החברה הזאת רחוקה כמרחק מזרח ממערב מייצור צוללות. והנה עוד עובדה שממחישה עד כמה עלילת הדם הזאת היא אבסורדית. ב-2010 מכרתי את המניות בחברה. זה היה שנה וחצי לפני שישראל חתמה על רכישת הצוללת הראשונה בכהונתי זו. זה היה שנתיים לפני שהגרמנים מכרו צוללות למצרים. כך שלא היה שום קשר בין הדברים. זאת עלילה".

 

הוא הוסיף: "ועכשיו לשקר החמור ביותר - הצוללות המצריות. לפיד, גנץ ויעלון מאשימים אותי, אני, שהקדשתי את חיי למען המדינה, הם מאשימים אותי בבגידה במדינה. זו הסתה פרועה. זו הסתה שחוצה את כל הקווים האדומים. תתביישו לכם".

 

נתניהו אמר עוד בסרטון כי הנחתה את פרקליטו לתבוע את ראשי מפלגת "כחול לבן", בני גנץ ומשה (בוגי) יעלון, על הוצאת דיבה. "אם ללפיד הייתה חסינות, הייתי תובע גם אותו", אמר, והסביר: "השקרים של לפיד, גנץ ויעלון הם חציית קו אדום בנושאים הרגישים ביותר לביטחון המדינה. הקריאה 'בוגד' נגדי מצד לפיד, גנץ ויעלון היא הסתה חמורה. זו עלילת דם שאסור לעבור עליה לסדר היום".

 

מוקדם יותר השבוע אמר יעלון כי "פרשת הצוללות עלולה להגיע עד כדי בגידה של נתניהו". בראיון בכאן ב' הוא הסביר כי ייתכן ש"מישהו הפחיד את מנדלבליט, ואמר לו שישראל תיפגע ביטחונית אם תתגלה שחיתות בפרשה, משום שבמקרה כזה גרמניה לא תוכל למכור לנו צוללות".

 

מטה טיסנקרופ בגרמניה מטה טיסנקרופ בגרמניה צילום: אי פי איי

 

 

בתחילת השבוע ערכו בכירי מפלגת כחול לבן מסיבת עיתונאים בעקבות הגילויים שנחשפו בימים האחרונים בתקשורת על אודות פרשת הצוללות, ומעורבות אפשרות לטענתם בפרשה של נתניהו. "בימים האחרונים התגלו פרטים חדשים וחמורים בפרשת השחיתות הגדולה ביותר אולי בתולדות ישראל. יושבים כאן אנשים שנתניהו הסתיר מהם שהוא קיבל 16 מיליון שקלים. זה משבר אמון חמור מאוד", אמר גנץ.

 

גנץ הוסיף עוד בהקשר זה: "אלה 16 מיליון שקלים שהלכו לכיס של נתניהו מחברה הקשורה ישירות לעסקת הצוללות. זה אובדן אמון מוחלט במנהיגות. זה שבר שלא ניתן לאיחוי. השבוע נחשף שראש הממשלה אישר מאחורי גבה של מערכת הביטחון מכירת צוללות מתקדמות למצרים, זאת מבלי שאף אחד מהגורמים המוסמכים במערכת הביטחון ידע על כך.

 

"נתניהו הכחיש את זה, הוא שיקר. הוא שוב שיקר, זו גם פגיעה באמון הציבור והמערכת וזאת גם פגיעה בביטחון. בשל אובדן האמון והפגיעה בקודש הקודשים, אני מודיע בזאת שאנחנו נקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את הפרשה הזו ואת כל המעורבים בה".

 

דיווח: "נתניהו הרוויח פי 7 ממכירת מניות הפלדה"

 

מידע חדש שהתפרסם אמש מציג את רווחי העתק שעשה נתניהו בעקבות מכירת המניות בחברת הפלדה שחלקה בבבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי. לפי דיווח ב"חדשות 12", המניות שאותן רכש נתניהו ב-2007 בסכום של 600 אלף דולר, נמכרו על ידו כעבור שלוש שנים בסכום של 4.3 מיליון דולר - פי שבעה מסכום הרכישה.

 

הנתונים מסתמכים על דיווח שמסר עורך דינו של נתניהו דוד שמרון לרשויות בישראל סמוך לכניסתו לתפקיד ראש הממשלה ב-2009. לפי דיווח זה, ב-2007, עת שכיהן כיו"ר האופוזיציה, רכש נתניהו 1.7% ממניות חברת NMDM, שניהלה מאוחר יותר עסקים עם תאגיד הצוללות הגרמני טיסנקרופ.

 

עד היום פורסם שראש הממשלה מכר את המניות ב-2010 בסכום של 4.3 מיליון דולר, אולם כעת מתברר כאמור כי הוא רכש אותן בסכום של 600 אלף דולר.

 

בחישוב בשקלים, נתניהו הרוויח מעסקת המכירה 13.2 מיליון שקלים. מקורבי ראש הממשלה מסרו בתגובה: "נתניהו רכש את המניות במחיר השוק ולא קיבל שום טובה או הנחה".

 

שלשום דווח מפי גורמים בפרקליטות, כי ישנה אפשרות לפתיחת חקירה פלילית נגד ראש הממשלה נתניהו בפרשת מניות הפלדה. עם זאת, לפי הערכות הפרקליטות לא צפויה לקבל החלטה בנושא לפני הבחירות הכלליות.

 

לפי הדיווחים, בפרקליטות בודקים מתי נתניהו קיבל את המניות ותמורת מה. לגבי מכירת המניות, השאלה שעולה היא אם נתניהו קיבל תמורה, ומדוע הוא היה צריך לבקש הלוואה מבן הדוד כדי לשלם את המס על התקבול. חשדות אלה עשויים להיות גם בתחום הבדיקה של רשויות המס ושל מבקר המדינה.

 

בתגובה לדברים אמרו שלשום בליכוד: "20 יום לפני הבחירות מדליפים על ניסיון לפתוח בעוד חקירה נגד ראש הממשלה נתניהו. רק אזרחי ישראל יבחרו את ראש הממשלה - ממשלת ימין בראשות נתניהו או ממשלת שמאל בראשות יאיר לפיד וגנץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x