$
בארץ

אברהם הוסטלס תתרחב בהשקעה של 25 מיליון שקל

קרן ברידג'ס ישראל נכנסת להשקעה ברשת האכסניות הצומחת. המטרה: הקמת סניפים נוספים בירושלים, בים המלח ובאילת, ויציאה לחו"ל

דני שדה 09:2820.03.19

קרן ההשקעות ברידג'ס ישראל תשקיע 25 מיליון שקל ברשת אברהם הוסטלס, שצפויה להקים סניפים נוספים בארץ ולהתרחב לחו"ל. ברידג'ס מתמחה בהשקעות שמטרתן ליצור השפעה חברתית וסביבתית ("אימפקט") חיובית לצד תשואה כלכלית למשקיעים. לפני כשנה השלימה הקרן גיוס ראשון של כ־50 מיליון דולר, כשבנק דיסקונט ובית ההשקעות פסגות היו בין המשקיעים המובילים.

 

אברהם הוסטלס מפעילה הוסטלים בירושלים, בתל־אביב ובנצרת והיא פופולרית מאוד בקרב מטיילים המחפשים אכסניה במחירים עממיים. לאחרונה פורסם שהרשת מחפשת מבנים ביעדי תיירות כמו ים המלח, אילת וירושלים, וההשקעה של קרן ברידג'ס תאפשר לה להשלים את המהלך מאחר שעלות הקמת הוסטל נחשבת נמוכה יחסית ובסכום שגויס תוכל החברה להתרחב. את ההוסטלים מקימה הרשת בבניינים קיימים שמוסבים למלונות ולא בונה בניינים חדשים, וכך חוסכת בעלויות.

 

השותפים באברהם הוסטלס. מימין: מעוז ינון, ירון בורגין, גל מור, ניצן קמחי ודרור טישלר השותפים באברהם הוסטלס. מימין: מעוז ינון, ירון בורגין, גל מור, ניצן קמחי ודרור טישלר צילום: יחסי ציבור IDRIS

 

לאברהם הוסטלס, שהוקמה על ידי גל מור, דרור טישלר, ירון בורגין, מעוז ינון וניצן קמחי, יש גם חברת תיירות בשם אברהם טורס שמטפלת בתיירים עצמאיים המגיעים לישראל, ירדן והרשות הפלסטינית.

 

בשנה שעברה דורג אברהם הוסטל תל־אביב רביעי בדירוג ההוסטלים העולמי של אתר "הוסטלסוורלד" בקטגוריה של הוסטלים גדולים, רשימה שבה כיכב בעבר מספר פעמים ההוסטל הראשון של הרשת בירושלים.

 

לדברי רן גרודצקי וגל חיות, שותפים מנהלים בקרן ברידג'ס ישראל, "אברהם הוסטלס מנהלים מוצר תיירות מעולה, שזכה בפרסים רבים, והם נהנים מתפוסה גבוהה ושביעות רצון מעולה. הכניסה לשותפות בקבוצה היא מהלך טבעי לשני הצדדים: בדומה לתפיסת העולם של ברידג'ס, גם אברהם הוסטלס פועלת מתוך מחויבות למצוינות, חוסן כלכלי ותשואה נאותה למשקיעים, במקביל להשגת השפעה חברתית חיובית משמעותית מפעילותה. קבוצת אברהם הוסטלס היא מהבודדות בישראל שמספקת לתיירים מהארץ ומחו"ל אפשרויות ללינה וטיולים במחירים עממיים ובאיכות גבוהה. התיירות העממית בצמיחה בכל העולם בזכות הטיסות המוזלות, אולם בישראל יש מחסור משמעותי באפשרויות לינה במחירים שווים לכל נפש, ואברהם הוסטלס מספקת מענה לפלח שוק זה הצומח במהירות".

 

אברהם הוסטל ירושלים אברהם הוסטל ירושלים צילום: יחסי ציבור IDRIS

 

לדברי ירון בורגין, "קרן ברידג'ס היא שותף שמשלב גישה פיננסית, תפיסה חברתית ותשוקה עסקית. הבעלים של אברהם הוסטלס ימשיכו להיות הרוב בחברה ולנהל את הפעילות בה בישראל ובהמשך לחדירה שלה לשוק הבינלאומי".

 

ברידג'ס ישראל היא שלוחה עצמאית של ברידג'ס העולמית, שהוקמה ב־2002 ומאז גייסה יותר ממיליארד דולר להשקעות "אימפקט". סר רונלד כהן, שייסד את אייפקס וקרן ברידג'ס העולמית, ישמש כיו"ר הוועדה המייעצת של ברידג'ס ישראל.

 

לפני כשנה העמידה בזק למכירה שטחים בבניין בפינת הרחובות מקווה ישראל, לבונטין והרכבת בתל־אביב שבו ממוקם סניף של אברהם הוסטלס וטורס. הרשת שוכרת את רוב הבניין, כשבהסבת המבנה ממרכזיות טלפונים להוסטל השקיעה כ־25 מיליון שקל. הסכם השכירות בין אברהם הוסטלס לבזק ל־20 שנה, שמתוכן נותרו עוד 17 שנה. גם מרשות הדואר משכירה הרשת שטחים בבניין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x