$
בארץ

דלק קידוחים נכנסת לקידוח הימי רועי

החברה מממשת אופציה בהיקף של 25% על הרישיון שנמצא בידיים של רציו, הזדמנות ישראלית ואדיסון האיטלקית. פוטנציאל הפקת הגז ברישיון - שליש ממאגר תמר

ליאור גוטמן 09:1620.03.19

שותפות הגז דלק קידוחים מדווחת הבוקר (ד) על מימוש אופצייה ותיקה של כניסה לרישיון הגז הימי "רועי", וזאת בשיעור של כ-25%. על הכניסה של דלק קידוחים לרישיון זה דווח בשנים האחרונות בדו"חות השותפות, תחת הסיווג של "אפשרות השקעה" - שהבוקר, כאמור, ממומשת רשמית.

 

הכניסה של דלק קידוחים תהפוך את השותפות שלה עם רציו לכפולה: לשתיים אחזקות במאגר לוויתן (אחזקה משותפת של 60%, מתוכם 15% רציו והשאר דלק קידוחים), שנמצא תחת פיתוח ואמור להפוך למסחרי ופעיל כבר בעוד 8 חודשים.

 

יצחק תשובה על רקע אסדת הקידוח תמר יצחק תשובה על רקע אסדת הקידוח תמר צילום: אלבטרוס, משה בנימין

 

רישיון רועי הוא רישיון ותיק ,שהפוטנציאל הטמון בו למציאת מאגר גז ידוע מזה חמש שנים. בשנת 2014 דווח שם על אפשרות להפקה של עד 3.7 טריליון רגל מעוקב של גז טבעי, או כשליש מנפחו של מאגר תמר. לאורך השנים ביקשו השותפות הוותיקות ברישיון - רציו, הזדמנות ישראלית ואדיסון האיטלקית - הארכות שונות בקשר ללוחות הזמנים של הפיתוח של המאגר, ומשרד האנרגיה עקב אחרי הבקשות צעד אחר צעד ואישר את כל הפניות, תחת ההנחה שכרגע אין מי שיפתח את הרישיון. הכניסה של דלק קידוחים אמורה לזרז את השותפים להשקיע את המאמץ המינימלי ולפחות לנסות לאשש האם המאגר אכן מהווה תגלית גז או לא, כאשר אישוש של הדיווחים מלפני חמש שנים יגדילו את עתודות הגז שיש למדינת ישראל ב-10%.

 

עוד מדווחת דלק קידוחים על כניסה לשני רישיונות יבשתיים - יהל ואופק. מדובר בכניסה נדירה של דלק לתחום חיפושי הגז ביבשה, סקטור ממנו היא התעקשה להימנע בשנים האחרונות, תחת ההנחה שפוטנציאל הגז הטמון שם נמוך עד אפסי. גם בנוגע לנפט אין בשורות שיטלטלו את המשק הישראלי, שצורך 100 מיליון חביות נפט בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x