שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מאפי פארמה, המפתחת תרופה מתחרה לקופקסון, תקים מפעל ייצור בירושלים

עלות הקמת המפעל, שיעסיק 30 עובדים, 46 מיליון שקל. לשלב השיווק גייסה מאפי את מיילן, שהשקיעה במיזם עשרות מיליוני דולרים

נווית זומר 12:0819.03.19

מאפי פארמה (Mapi Pharma), המפתחת מוצר גנרי מתחרה לקופקסון - תרופת הדגל של טבע - תקים לראשונה בירושלים מפעל ייצור סטרילי למוצר החדשני. ההשקעה במפעל, בהיקף של 46 מיליון שקל, כוללת מענק של 9 מיליון שקל מרשות ההשקעות. המפעל ייצר פורמולה חדשנית לשחרור מושהה של החומר הפעיל בקופקסון, למתן פעם בחודש לעומת פעמיים בשבוע במוצר של טבע.

 

 

 

היזם מאחורי המוצר של מאפי הוא ד"ר אהוד מרום, בכיר לשעבר בצוות הפיתוח של הקופקסון. המפעל יעסיק 30 עובדים, וכל מכירותיו מיועדות ליצוא. על מנת להשלים את פיתוח התרופה חתמה מאפי פארמה על הסכם שותפות עם ענקית התרופות הבינלאומית מיילן (Mylan). במסגרת ההסכם השקיעה מיילן במאפי עשרות מיליוני דולרים, ותמורת השקעתה קיבלה רישיון בלעדי למסחור המוצר לטיפול בטרשת נפוצה התקפית.

 

 

אהוד מרום, יו"ר מנכ"ל מאפי פארמה אהוד מרום, יו"ר מנכ"ל מאפי פארמה צילום: יוסי צבקר

 

שותפה נוספת היא ג'ינגשין (Jingxin), חברת פרמצבטיקה סינית, שהשקיעה במיזם 10 מיליון דולר. ניסוי שלב 3, לאישור התרופה לשיווק בהתוויה של טרשת התקפית, מתוכנן להתחיל עוד השנה. עבור טרשת נפוצה פרוגרסיבית מתכננת מאפי ליזום מחקר שלב 3 באיחוד האירופי בשנת 2020, וגם להתוויה זו היא מחפשת שותף שיווקי. המפעל החדש נועד לענות על הביקוש לשתי ההתוויות.

 

מאפי מתמחה בפיתוח תרופות בטכנולוגיית דפו (Depot), המאפשרת שליטה מדויקת על משך וקצב שחרור החומר הפעיל בתרופות, באופן איטי ולאורך זמן. המוצר המוביל של החברה הוא גלטיראמר אצטאט דפו (Galtiramer Acetate Depot) לחולי טרשת נפוצה.

 

יו"ר ומנכ"ל מאפי,אהוד מרום אמר: "אני מרוצה כי לאחר תהליך בחינה משולב של רשות החדשנות הישראלית ורשות ההשקעות, הביעו גופים אלה שוב את ביטחונם במאפי פארמה, והם מחויבים לתמוך בתוכניות העתידיות שלנו להפוך לחברת תרופות המשלבת יכולות ייצור, שיווק ומו"פ". מנהל רשות ההשקעות נחום איצקוביץ הגדיר את מאפי חברה מובילה בתחומה. לדבריו, המטרה היא שחברות כמו מאפי יוכלו לפתח תהליכי ייצור משמעותיים בישראל.

 

מרכז הפעילות של מאפי בישראל, והיא מפעילה מרכזי פיתוח בנס ציונה ובנאנג'ינג, סין. בנוסף יש לה מפעל לייצור חומרי תרופות פעילים בפארק התעשייה נאות חובב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x