$
בארץ

ענף מוניות השירות מתעורר: פורסמו מכרזים לעשרות קווים חדשים מנתניה ועד באר שבע

מוניות השירות החדשות יתגברו את מערך הנסיעות הציבוריות עם מסלולים חדשים, ועם אפשרות להשתמש ברב-קו בימי השבוע. בנוסף, חלק מהמוניות יפעלו גם בשישי ושבת

ליאור גוטמן 13:4218.03.19
משרד התחבורה פרסם הבוקר (ב') את הפעימה השנייה של מכרזי מוניות השירות. במסגרת המכרזים פורסמו שמונה אשכולות של קווי מוניות שירות בבת ים-חולון, פתח תקוה, רמלה-לוד, רחובות, נתניה, באר שבע וצפון הנגב.

 

הפעימה הנוכחית של המכרזים היא השנייה במספר לאחר קיפאון של עשור ויותר בענף. בין היתר, מתוך 2,500 רישיונות נסיעה רק כ-800 קווים היו פעילים והשאר מושבתים מחוסר כדאיות כלכלית או מחוסר רצון של מחזיקי הרישיון להפעיל את הקו.

 

מונית שירות. פורסמו מכרזים לקווים חדשים  מונית שירות. פורסמו מכרזים לקווים חדשים צילום: דנה קופל

 

מוניות השירות החדשות יתגברו את מערך הנסיעות הציבוריות עם מסלולים חדשים, ועם אפשרות להשתמש ברב-קו בימי השבוע. בנוסף חלק מהמוניות יפעלו גם בשישי ושבת, זאת מבלי להשתמש ברב קו שמסובסד רק בימים ראשון עד חמישי.

 

בין המסלולים החדשים שנוספו ניתן לציין קו מהיר מרחובות לתל אביב דרך כביש 431, כמו גם הפעלת שירות מוניות עירוני בבאר שבע, כזה שאמור לשפר את הנגישות משכונות העיר אל אזורי התעסוקה, העיר העתיקה, מרכזי קניות והתחנה המרכזית.

 

במשרד התחבורה טוענים שהפעימה השלישית של המכרזים צפויה להתפרסם בחודשים הקרובים, והיא תכלול אשכולות של קווים בירושלים (עירוני ובינעירוני), ראשון לציון, נתב"ג, בקעת אונו, השרון, נצרת-חיפה, טבריה, עכו-נהריה, אשדוד-אשקלון, אילת וכן מספר קווים נוספים ברחבי הארץ.

 

שר התחבורה היוצא ישראל כץ סיכם באומרו ש"הרפורמה תביא להרחבת קווי מוניות השירות לכל אזורי הארץ, תשמש אמצעי תחבורה משלים לאוטובוסים ורכבות, ותאפשר לראשונה לנוסעים במוניות ליהנות מההנחה הניתנת כיום למחזיקי כרטיס רב-קו באוטובוסים וברכבת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x