$
בארץ

שתי רקטות נורו מעזה לעבר גוש דן

אזעקות נשמעו ברחבי גוש דן. תושבים דיווחו על קולות נפץ. לא ידוע על נפגעים. המקלטים בתל אביב, ראשון לציון ורמת השרון נפתחו. נתניהו מקיים התייעצות ביטחונית בקריה. צה"ל: "לא בוצע יירוט, אין הנחיות מיוחדות לעורף". דו"צ: "הירי הפתיע אותנו, לא היה מידע מקדים"

ynet 21:1414.03.19

שתי רקטות נורו הערב (ה') מרצועת עזה לעבר גוש דן. אזעקה נשמעה בבת ים, תל אביב, רמת גן, בני ברק, גבעתיים, גבעת שמואל, חולון , אזור וראשון לציון. נשמעו קולות נפץ. מצה"ל נמסר שלא בוצע יירוט וכי אין הנחיות מיוחדות לעורף.

 

 

במד"א דיווחו כי העניקו טיפול רפואי לחמישה נפגעי חרדה ואנשים שנחבלו קל מאוד במהלך ההליכה למרחב המוגן, בהם גבר כבן 50 שפונה להמשך טיפול בבית החולים ומצבו קל.

 

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר הערב: "כרגע אנחנו מתמקדים בשני מאמצים - אחד להבין מי ביצע את הירי, עוד לא יודעים. מאמץ שני - הערכות המצב במטה הכללי. הירי הפתיע אותנו, לא היה מידע מקדים".

 

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עורך בשעה זו התייעצות ביטחונית בקריה שבתל אביב. בהתייעצות משתתפים הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, ראש השב"כ נדב ארגמן ובכירי מערכת הביטחון.

 

עיריית תל אביב הודיעה שתפתח את המקלטים העירוניים. גם בראשון לציון וברמת השרון פתחו את המקלטים העירוניים. במשרד החינוך הבהירו כי אין הנחיות מיוחדות למחר וכי כל הטיולים והלימודים במערכת החינוך יתקיימו כרגיל, בכפוף להנחיות פיקוד העורף.

 

בעקבות הירי לעבר ישראל, חמאס פינה את כל המטות שלו ברצועת עזה כהכנה לתגובה צבאית ישראלית. משלחת בכירי המודיעין המצרי שנמצאת ברצועת עזה תעזוב בקרוב את הרצועה דרך מעבר ארז. המשלחת נמצאת ברצועה במסגרת השיחות על הבנות רגיעה בין ישראל לחמאס.

 

כלי תקשורת בעזה המזוהה עם חמאס דיווח כי הפלגים הפלסטיניים, ובראשם חמאס והג'יהאד האיסלאמי, עידכנו את המשלחת המצרית טרם יציאתה מהרצועה כי הם אינם אחראים לירי הטילים".

 

בכיר הג'יהאד האיסאלמי בעזה, דאוד שיהאב, הכחיש את מעורבות הארגון בירי: "ההאשמות של ישראל שלפיהן הגי'האד האיסלאמי ביצע את ירי הרקטות חסרות כל בסיס".

 

תושבים בחדר מדרגות ברמת גן תושבים בחדר מדרגות ברמת גן

 

אנשים מחוץ לרכב בעקבות האזעקה אנשים מחוץ לרכב בעקבות האזעקה צילום: רן בוקר

 

 

בשעה 21:05 נשמעה אזעקה עולה ויורדת ברחבי גוש דן. גולשים דיווחו כי קולות נפץ נשמעו באזור גוש דן זמן קצר לאחר הפעלת האזעקה.

 

יפעת, תושבת שכונת פלורנטין שבתל אביב, סיפרה: "הייתי אצל חברה. שמענו אזעקה עולה ויורדת והיינו בטוחות שזה תרגיל. יצאנו לחדר המדרגות, כל השכנים יצאו, אף אחד לא ידע אם זה אמיתי. שמענו שני פיצוצים חזקים שהרעידו את הבניין. אחת השכנות התחילה לבכות. הכלבים נכנסו לפאניקה".

 

דריה וקסלר, תושבת רמת גן, אמרה: "שמעתי את האזעקה והלכנו לחדר המדרגות. הרגשתי חרדה. פגשתי את השכנים בפעם הראשונה. אני מפחדת עכשיו ללכת לישון ושלא אשמע את האזעקה".

 

חן וגל כהן, מתל אביב, סיפרו: "יצאנו לחדר המדרגות משום שאין לנו מקלט. היינו לבד, אף אחד מהשכנים לא יצא. מרתיח שזה קורה כל הזמן בדרום וכולם שותקים וכשיש שתי נפילות בתל אביב כולם בשלטון מתעוררים".

 

בעיריית גבעתיים הבהירו לתושבים כי אין שינוי בהיערכות. "הנהלת העיר וכוחות הביטחון בגבעתיים עומדים בקשר עם כוחות הביטחון ופיקוד העורף", נמסר מהעירייה. "נכון לרגע זה אין שינוי בהיערכות, אך ככל שתישמע אזעקה נוספת יש לגשת למרחב המוגן".

 

גם בעיריית רמת גן ובעיריית הרצליה הודיעו כי אין כל שינוי בהוראות לתושבים בעקבות הירי לעבר גוש דן.

 

בפעם האחרונה שנורתה רקטה לאזור גוש דן, באוקטובר האחרון, היא נפלה בים. במקביל נורתה אז רקטה לבאר שבע - ופגעה ישירות בבית מגורים בעיר. שבעה בני אדם לקו בחרדה, בהם בעלת הבית מירי תמנו ושלושת ילדיה. הארבעה ניצלו לאחר שהאם רצה עמם לממ"ד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x