$
בארץ

סכסוך באסם: העובדים חסמו את הכניסה למרכז הלוגיסטי בשוהם

הוועד מוחה על כוונת אסם לבצע שורה של שינוייים ארגוניים; בחברה אומרים כי "מדובר בצעד קיצוני מיותר"

נורית קדוש 09:2613.03.19

ועד עובדי חברת הסחר של אסם חסם הבוקר את הכניסה למרכז הלוגיסטי שלה בשוהם, ומנע כניסה ויציאה של משאיות. זאת בעקבות כוונת אסם לשנות את שיטת ההעסקה של חלק מהעובדים.

 

לפי הודעת ההסתדרות, העובדים טוענים כי בחודשים האחרונים נודע להם כי הנהלת אסם מתכוונת לבצע שינויים ארגוניים, במסגרתם יוצאו הסדרנים שלה מרשתות השיווק, תמורת מימון עלות סידור מוצריה. לטענתה, לאחרונה כבר פוטרו כ-70 סדרניות והחשש הוא שיבוצעו פיטורים המוניים נוספים בסקטור זה שמונה כ-800 עובדות שפרנסתן ועתידן התעסוקתי ייפגעו אנושות כתוצאה מהמהלך.

 

בנוסף נטען כי רשתות השיווק הגדולות החלו להציע לקמעונאים, באמצעות מחסני שיווק ייעודיים, סחורה של אסם במחירים נמוכים משמעותית מהמחירים אותם מסוגלים סוכני המכירות של אסם מציעים. המשמעות היא חוסר תחרות הוגנת ופגיעה קשה בשכר העובדים, המתבסס על מכירותיהם בפועל.

 

עוד אומרים בהסתדרות כי הנהלת אסם מבקשת לפטר כ-10 מנהלי מכירות אזוריים, שניים מתוכי חברי ועד המצויים במהלכו של מו"מ להסכם קיבוצי ראשוני. ההסתדרות רואה במהלך זה כצעד חמור ביותר ומנוגד לדין שנועד לכרסם בכוחם הארגוני של העובדים ולמוטט את התארגנותם.

 

עובדי אסם מפגינים, הבוקר עובדי אסם מפגינים, הבוקר צילום: ועד העובדים

 

 

המרכז הלוגיסטי בשוהם, הבוקר המרכז הלוגיסטי בשוהם, הבוקר צילום: ועד העובדים

 

 

יו"ר הוועד המרכזי של אסם סחר, שלומי אביב: "אסם לקחה על עצמה להרזות את החברה על חשבון העובדים. אנו דורשים מההנהלה לחזור בה מהצעותיה ומדרישתה לפיטורים. לעובדי אסם המסורים מגיע אופק תעסוקתי כפי שהיה עד עתה, מדובר בעובדים מבוגרים שחלקם בוותק של 20-30 שנה ונותנים את כל כולם לחברה. אנו בעד הידברות ומוכנים לנהל מו"מ אך לא נקבל צעדים חד-צדדיים שיפגעו בעובדים ובזכויותיהם".

 

באסם טוענים כי אין שום סיבה לצעדים ארגוניים ושיבוש העבודה שנוקטים חלק מעובדי הסחר. לטענת החברה, הובהר לעובדים שלא מתוכננים שינויים ארגוניים בשוק הפרטי או במערך הסדרניות והנציגות וכי החברה נמצאת בתהליכי גידול והרחבה, ונערכת לגייס כ-150 עובדים לתפקידים שונים.

 

מאסם נמסר: "הוועד נוקט צעד קיצוני ומיותר שאינו עולה בקנה אחד עם השינוי המזערי שבו מדובר ועם המסורת והמחויבות של החברה לפעול לטובת העובדים תוך יצירת תנאי העסקה הוגנים וביטחון תעסוקתי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x