בארץ

פרסום ראשון

ההדחות חזרו לרכבת? דיון חירום בהסתדרות עם אנשי ועד מחוז הדרום

מקורות בחברה טוענים שבהסתדרות כועסים על התנהלות חלק מאנשי הוועד, שהשביתו על דעת עצמם את תנועת הרכבות הארצית למשך 5 דקות; בהסתדרות טוענים כי מדובר בפגישה רגילה שתתקיים הערב

ליאור גוטמן 16:1912.03.19

"כל מי שפנוי מהסידור - עוד שעה להיות בהסתדרות דחוף, רוצים להדיח אותנו. כולם להגיע" - זו לשון ההודעה שהופצה היום (ג') בין חלק מחברי הרכבת, זאת לקראת דיון חירום שיתקיים בבניין ההסתדרות בתל אביב עוד הערב, כך נודע ל"כלכליסט".

מקורות בחברה טוענים שבהסתדרות מאוד כועסים על התנהלות חלק מאנשי הוועד, שהשביתו היום לכאורה על דעת עצמם את תנועת הרכבות הארצית למשך 5 דקות וזאת במחאה על פיצוץ המו"מ בין ההנהלה לעובדים הבוקר שעסק בתנאי העבודה של נהגי הקטרים.

 

במענה לפניית "כלכליסט", אישרו בהסתדרות שאכן תתקיים פגישה הערב אולם מדובר בפגישה רגילה כאשר כל השאר מוגדר על ידם כ"רוח וצילצולים". במידה שהנהלת ההסתדרות תחליט להעניש את ראשי הוועדים ברכבת לא תהיה זו הפעם הראשונה שהם משלמים את המחיר, זאת כאשר באמצע שנת 2012 הודחה יו"ר הוועד גילה אדרעי. היא חזרה לתפקידה בשנה החולפת.

 

גילה אדרעי יו"ר ועד רכבת ישראל. הושעתה וחזרה גילה אדרעי יו"ר ועד רכבת ישראל. הושעתה וחזרה צילום: אלעד גרשגורן

 

ברכבת עצמה רוצים לפנות למשטרה ולהגיש תלונה על ההשבתה שנרשמה היום, זאת מבלי לציין על איזו עברה מדובר לטענתם בפועל. כך או כך, השבתת שני הקווים שהחלה ביום ראשון האחרון (קו כרמיאל-חוף הכרמל וקו לוד-ראשונים) נשארת בעינה עד להודעה חדשה, ו-12 אלף הנוסעים שהשתמשו בהם עברו להשתמש באוטובוסים או ברכב פרטי.

 

מי שניסה לסייע היום בשיחות הוא יו"ר ועד רשות שדות התעופה פנחס עידן, שניסה לפשר בין הצדדים ונכשל. בשיחה עם "כלכליסט" הוא אמר שהציע לצדדים להשהות כל עיצומים עד למינויים של שר תחבורה חדש ומנכ"ל חדש לרכבת, אולם המלצתו לא התקבלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x