שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שביתת הרכבת נכנסה ליומה השני: 40 נסיעות בוטלו היום

ועד העובדים משבית את קווי עכו-חוף הכרמל ולוד-ראשון לציון. השביתה החלה אתמול בשל מבוי סתום בין העובדים להנהלה בנוגע לסידור עבודת נהגי החברה שההנהלה מנסה להחיל

ליאור גוטמן 14:5711.03.19

רכבת ישראל מדווחת לפני שעה קלה (ב') שנכון ליומה השני בה וועד העובדים משבית את קווי עכו-חוף הכרמל ולוד-ראשון לציון, בוטלו מתחילת היום כ-40 נסיעות.

 

השביתה החלה אתמול בשעות הצהריים ולאחר שהשיחות בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה הגיעו למבוי סתום ומבלי ששום צד יקבל פשרה בנוגע לסידור עבודת נהגי החברה שההנהלה מנסה להחיל. אתמול בוטלו לטענת החברה 38 נסיעות, מה שמוביל את מספר הנסיעות שבוטלו לכ-80, זאת כאשר ידוע ששני הקווים משרתים כ-12 אלף איש מדי יום, רום (10 אלף נוסעים) בקו הצפוני.

 

ארכיון ארכיון צילום: אושרי אלקסלסי

 

ברכבת מדגישים כי "בשל השבתת הועד, גם הבקר לא יהיה שירות רכבתי בתחנות: הראשונים, כרמיאל ואחיהוד", ומחדדים ש"עד סוף היום, צפויות להתבטל 40 רכבות נוספות. הנהלת הרכבת מתנצלת בפני הנוסעים על חוסר האחריות של ועד העובדים ופגיעתם בעשרות אלפי נוסעים".

 

תגובת ועד עובדי הרכבת: "נציגות העובדים עושה כל שביכולתה בכדי להביא לסיום המשבר ולהחזרת תנועת הרכבות לפעילות סדירה. מחר, יום ג', בשעה 9:30, תתקיים פגישת מו"מ בין נציגי ההסתדרות וועד העובדים עם הנהלת הרכבת. אנחנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל בשיקול דעת למען בטיחות הנוסעים ולמען יחסי העבודה התקינים בחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x