שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בנט ושקד ידרשו לאסור שביתות ברכבת ובנמלים

על רקע האיום של ועד עובדי הרכבת להשבית את כל קוויה בעוד שבועיים, מתחייבים בימין החדש לפעול לאחר הבחירות לחקיקה מיידית של חוק שיאסור כליל קיום שביתות בשירותים חיוניים

צבי זרחיה 19:4709.03.19

לאחר איום השביתה של עובדי הרכבת, בימין החדש מגבירים הילוך. ראשי המפלגה, שרת המשפטים איילת שקד ושר החינוך נפתלי בנט, הודיעו כי לאחר הבחירות הם ידרשו להכניס להסכמים הקואליציונים שעליהם יחתמו התחייבות לחקיקה מיידית של חוק שיאסור כליל קיום שביתות בשירותים חיוניים, כמו ברכבת, בחברת החשמל, בנמלים ובדואר.

 

 

 

היוזמה שבכוונת הימין החדש לקדם תקבע עוד כי גם במי שלא מוגדרים כ"שירותים חיוניים" יחול איסור לשבות, אם הסיבה לכך היא החלטת הממשלה לבצע רפורמות לקידום התחרות ולטובת הציבור.

 

שיבושים ברכבת ישראל שיבושים ברכבת ישראל צילום: YNET

 

 

החקיקה תכלול גם אפשרות לתבוע בנזיקין את מי שישדל עובדים לפתוח בשביתה פרועה בניגוד לחוק, ואף תגדיר ועד עובדים במונופול כמונופול בפני עצמו, וכך תאפשר לרשות התחרות לפעול נגדו בכלים המתאימים.

 

"אזרחי ישראל יפסיקו לשמש כבני ערובה בפני הקפריזות הביריוניות של הוועדים הגדולים", אמר בנט. "לא ייתכן שחיילי צה"ל יתעכבו ביום ראשון מלהגיע לבסיסם ושכל מדינת ישראל תושבת לחלוטין בפקקים אינסופיים רק כי משהו לא מוצא חן בעיני מישהו ברכבת. אנחנו נשים סוף להפקרות".

 

שקד הוסיפה: "כבר 25 שנה שההסתדרות מחזיקה את אזרחי ישראל במקומות רגישים כדי לסחוט דרישות מהממשלה. נקעה נפשם של אזרחי ישראל מההתנהלות הבריונית הזו. כשמיכאל מבאר שבע רוצה להגיע לעבודה בתל אביב, החובה שלנו כמדינה היא לאפשר לו לעשות זאת".

 

יצויין כי במפלגת "כחול לבן", הכוללת את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מתנגדים לחקיקת חוק ברוח זו. רה"מ בנימין נתניהו צידד בחקיקת חוק בוררות חובה ומניעת שביתות בשירותים חיוניים, אך לא קידם אותו בפועל. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x