$
בארץ

מסתמן: תשתית ראייתית בגין שוחד נגד חיים רביבו בפרשת ביטן

חיים רביבו חשוד שנתן שוחד לארנון גלעדי, המשנה לראש העיר לשעבר בעיריית תל אביב. הוא ניסה לקצר הליכים באגף ההנדסה ושילם 10,000 שקלים לחשבון בנק הקשור לגלעדי. רביבו: "לא ביצעתי שום עבירה פלילית". גם איש העסקים ראובן לובלין, מבעלי האומן 17, חשוד ששילם סכום דומה כשוחד לגלעדי

אלי סניור, ynet 20:2807.03.19

המשטרה מתכוונת להודיע כי התגבשה תשתית ראייתית נגד כדורגלן העבר חיים רביבו על מתן שוחד לארנון גלעדי, המשנה לראש העיר לשעבר בעיריית תל אביב. בפרשה זו הודיעה היום המשטרה שהתגבשה תשתית ראייתית נגד ח"כ דוד ביטן (הליכוד), ראש העיר ראשון לציון לשעבר דב צור ומנכ"ל דניה סיבוס.

 

 

 

במסגרת חקירת ח"כ ביטן והפעילות הפלילית שמיוחסת לו באזור תל אביב, עלו שמותיהם של כדורגלן העבר רביבו ואיש העסקים ראובן לובלין, מבעלי מועדון האומן 17.

 

 

חיים רביבו חיים רביבו צילום: טל שחר

 

דוד ביטן יוצא מביתו לחקירה בלהב 433 דוד ביטן יוצא מביתו לחקירה בלהב 433 צילום: מוטי קמחי

 

 

לפי החשד, רביבו ביקש לקדם את ענייניו באגף ההנדסה של עיריית תל אביב. עוד עלה חשד שלפיו רביבו הפעיל את גלעדי על מנת לקצר את ההליכים בנוגע לנכס בבעלותו ברחוב סמטה אלמונית, והעביר 10,000 שקלים לטובת חשבון בנק שקשור לגלעדי.

 

רביבו, ששוהה בחו"ל, מסר בתגובה: "מסרתי למשטרה גרסה מלאה ומפורטת עם כל העובדות, עניתי על כל השאלות. אני בטוח ומשוכנע שהפרקליטות תעיין בעובדות ובגרסה שמסרתי ותגיע למסקנה אחרת. לא ביצעתי שום עבירה פלילית ואני סומך על המקצועיות ועל ההגינות של הפרקליטות".

 

 לטענת מקורבי רביבו, עד היום, שנתיים אחרי האירוע שמיוחס לו, כדורגלן העבר לא קיבל היתר בנייה בגין הבניין. רביבו סיפר במשטרה כי לא הכיר את גלעדי ובסך הכול ביקש באמצעות חבר שיפנה ליועצת המשפטית בעירייה. בתיווכו של ניר סביליה, אף הוא כדורגלן עבר, העביר רביבו תרומה לעמותה ולאחר מכן התברר לו במשטרה כי היא פיקטיבית.

 

גם לובלין הסתבך בפרשה. בעניינו ממליצה המשטרה להעמיד אותו לדין בגין מתן שוחד לאיש ציבור, לאחר שלפי החשד הוא העביר כספים לגלעדי בתמורה לקידום פרויקטים.

 

הבוקר הודיעה כאמור המשטרה כי סיימה את חקירת ח"כ ביטן וממליצה להעמידו לדין בגין עבירת שוחד.

 

נגד ביטן התגבשה תשתית ראייתית על קבלת שוחד והפרת אמונים ב-12 פרשיות, ומלבדו הוגשו המלצות גם נגד ראש העיר ראשון לציון לשעבר צור, סגן ראש העיר תל אביב בעבר גלעדי, חברת דניה סיבוס והמנכ"ל רונן גינזבורג - ורבים אחרים.

 

סיכום החקירה כולל 670 עמודים. בין היתר נכתב בו כי הושגה תשתית ראייתית שמנכ"ל דניה סיבוס העביר 430 אלף שקל כשוחד לביטן ולאדם נוסף, על מנת לקדם אינטרסים של החברה מול עיריית ראשון לציון ומשרד התחבורה. התיק יועבר בקרוב לפרקליטות להמשך ההליכים המשפטיים. ביטן ממוקם במקום ה-24 ברשימת הליכוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x