שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בגלל סידור העבודה של נהגי הרכבת - "שביתה כוללת בעוד שבועיים"

ועד עובדי הרכבת הכריז על סכסוך עבודה נוכח חילוקי דעות עם ההנהלה על סידור העבודה של הנהגים. באופן חריג ביותר, הוועד שבר את הכלים וקרא לציבור הנוסעים "שלא לנסוע כלל בכל קווי הרכבת מתוך דאגה לשלומם ובטיחותם"

ליאור גוטמן 17:4707.03.19

רכבת ישראל דיווחה לפני זמן קצר לבורסה כי היום "התקבלה בחברה הודעה על סכסוך עבודה שהוכרז על ידי ההסתדרות".

 

 

 

מהות הסכסוך, על פי ההודעה, היא "בעניינים הנוגעים לסידור העבודה של נהגי הרכבות" - נושא שהגיע בשבוע האחרון לפתחו של בית הדין לעבודה. במקביל הודיע הוועד כי ישבית החל מיום ראשון הקרוב בשעות אחר הצהרים את קווי הרכבת בין עכו לכרמיאל ואת הקו שמוביל בין לוד לראשון לציון.

 

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: רכבת ישראל

 

בוועד העובדים שברו את הכלים וטענו כי ככל שסידור העבודה שהנהלת הרכבת מבקשת להוציא אל הפועל אכן ייצא כמתוכנן, ומתוך דאגה לשלומם ולבטיחותם של הנוסעים, הם "ממליצים לציבור שלא לנסוע כלל בכל קווי הרכבת בכל רחבי הארץ".

 

ברכבת מסכמים כי בעקבות ההכרזה על סכסוך העבודה, תיתכן שביתה של עובדי החברה בעוד שבועיים, החל מ-22 במרץ.

 

בתוך כך, ל"כלכליסט" נודע כי 80% מפעילות חטיבת המטענים מושבתת מאז מוצאי השבת האחרונה. על פי ההערכות, עלות כל יום שבו הפעילות מושבתת נאמדת בכ-1.2 מיליון שקל. עוד נודע כי מאז חודש ספטמבר המסופים של המטענים מושבתית ברוטציה (רמת חובב, אשדוד וכו'). לאחרונה החליטה הנהלת הרכבת לסגור את חברת הבת של הובלת המטענים.

 

מרכבת ישראל נמסר, "הנהלת הרכבת מצרה על המשך ההתנהלות חסרת הרסן והמעצורים של ועד עובדי הרכבת.

לפני זמן מה הכריז הוועד על סכסוך עבודה נוסף ברכבת ישראל מטעם מ״מ יו"ר ההסתדרות. כבר ברור שלא מדובר ברצון העובדים אלא ברצון ועד העובדים. מספר רב של עובדים מתנגדים להתנהלות זו של הוועד, שמן הסתם לא תניב להם שום הישג. אנו שבים וקוראים לוועד העובדים ולהסתדרות הכללית להתעשת ולהפסיק את העיצומים הסמויים והגלויים, וכן לבטל את כוונת ההשבתה של רכבות הנוסעים ביום א'".

 

מוועד עובדי הרכבת נמסר בתגובה: "בהמשך להודעת ההנהלה ולסכסוך העבודה שהוכרז בעניין הנהגים יובהר כי מדובר בסכסוך נוסף לסכסוך העבודה הפעיל הקיים בחטיבת נוסעים. סכסוך זה מתווסף ל-4 הסכסוכים הקיימים ברכבת ישראל.

 

"מטרת הסכסוך הזה, כמו כל סכסוך, הוא להביא את ההנהלה לקיום מו"מ ומציאת פתרונות משותפים. אין כוונה בשלב זה לנקוט בעיצומים נוספים מעבר לאלה הקיימים באתרי הרכבת השונים ואלה המתוכננים ביום ראשון הקרוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x