בארץ

עיר בשביתה: אילת מחריפה את המאבק בסגירת שדה דב

ראשי הערים אילת ות"א יכריזו היום על מצב חירום: "הסגירה תחנוק את אילת ותגרום לקריסה כלכלית"; ביום שלישי הבא: החנויות והמסעדות ייסגרו, הלימודים יקוצרו ולא יהיו מוניות או אוטובוסים

דני שדה 08:1507.03.19

ראשי העיריות תל־אביב ואילת יקיימו היום מסיבת עיתונאים, בה יכריזו על מצב חירום בשל סגירת שדה דב ב־1 ביולי. לטענתם, סגירתו תחנוק את אילת ותגרום לקריסתה הכלכלית. כאות מחאה, העיר תושבת ב־12 במארס, יום שלישי הבא.

  

בניין עיריית אילת בניין עיריית אילת צילום: Anna Kudryavtseva

 

לפי התכנון, ב־10 בבוקר ביום שלישי העיר תיסגר על כל שעריה - באוויר, בים וביבשה, כולל מעברי הגבול. ב־8 ייפתחו הלימודים בשיעורים שיעסקו במאבק, ובשעה 11 תושבת גם מערכת החינוך, למעט גני הילדים והחינוך המיוחד. בני הנוער יצעדו בליווי המורים לאורך שדרות התמרים עד למקום ההפגנה, והורים לתלמידים הצעירים יותר יתבקשו לאסוף אותם ולהצטרף להפגנה.

 

לשביתה יצטרפו מרכזי הקניות בעיר, חברת אגד, נהגי המוניות, ועדי עובדים של כל החברות והארגונים, עובדי בית החולים, עובדי העירייה והעומד בראשה מאיר יצחק הלוי, עובדי משרדי הממשלה, עובדי כוחות הביטחון ועוד. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה יחסמו את הכניסות לעיר באמצעות עשרות כלים כבדים.

 

ראש עיריית תל־אביב, רון חולדאי, יציג במסיבת העיתונאים היום תוכנית חלופית לגבי הבנייה באזור שאמור להתפנות, שתציע קיצוץ במספר הדירות - כך שתאפשר המשך פעילות אזרחית של השדה. לפי המתווה, שדה דב יפונה ממזרח וייבנו כ־8,000 דירות, ויושאר מסלול צר ממערב על השטח הסמוך לחוף הים - שממילא אסור לבנייה.

 

במסיבת העיתונאים ישתתפו גם חברי הכנסת שפועלים למניעת סגירת השדה, בהם בצלאל סמוטריץ', מיקי לוי, ודוד ביטן. במכתב ששלח סמוטריץ' לראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא קורא לו לעצור את סגירת השדה. "תושבי הפריפריה כולה תלויים בשדה דב. תשאיר את נתיב האוויר פתוח ואל תיתן לפריפריה להיחנק", כתב בפנייתו, והוסיף כי תושבי הדרום הם מעבר לכל מחלוקת פוליטית.

 

מאיר יצחק הלוי מאיר יצחק הלוי צילום: אוראל כהן

 

בתוך כך, נתניהו פנה ליועץ המשפטי לממשלה, למנכ"ל משרד הביטחון ולממונה על התקציבים באוצר וביקש שיבחנו מחדש את סגירת השדה בקיץ. מדובר בסגירת השדה הצבאי, כאשר עם סגירתו למעשה אמורה להיפסק גם הפעילות של השדה האזרחי.

 

גורם מקצועי בממשלה הגיב אתמול למחאה ואמר ש"התוכנית החדשה שפתאום צצה לא נבחנה והיא גם לא ישימה, שכן יש לנו התחייבות לבעלי הקרקע והמשמעות היא שיהיה צורך לפצות אותם במיליארד שקל, וכן להפסיד הכנסות של מיליארדים", אמר.

 

לדברי אותו גורם, רשות שדות התעופה נערכה ומוכנה לקלוט את התעופה הפנים ארצית בטרמינל 1 בנתב"ג, והרשות הבטיחה גם לתת עדיפות לתעופה הפנים ארצית ובכלל זה היסעים מהירים לרכבת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x