$
משפט

פרשת קרטל הגיזום: 11 חודשי מאסר בפועל נגזרו על זוהר כץ, הנאשם האחרון

בפרשה, שנחקרה על ידי להב 433 הוגשו כתבי אישום נגד יותר מ-40 נאשמים. על פי ממצאי החקירה קבלני גיזום תיאמו 18 מכרזים של חברת החשמל ועיריות שונות בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים

תומר גנון 10:5106.03.19
פרשת קרטל הגיזום: בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ד') 11 חודשי מאסר בפועל על זוהר כץ, הנאשם האחרון בפרשה. על כץ הוטלו בנוסף קנס וחילוט בהיקף של רבע מיליון שקלים.

 

 

 

בפרשה, שנחקרה על יד רשות התחרות והיחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 הוגשו כתבי אישום נגד יותר מ-40 נאשמים, בגין עבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובחלק מהמקרים גם עבירות הלבנת הון.

11 חודשי מאסר נגזרו לזוהר כץ 11 חודשי מאסר נגזרו לזוהר כץ צילום: שאטרסטוק

 

 

זאת לאחר שעל פי ממצאי החקירה קבלני גיזום תיאמו 18 מכרזים של חברת החשמל ועיריות שונות בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים. רוב התיאומים נעשו בשנים 2009-2010.

 

כץ, בעל חברת גיזום עצים, הורשע בעבירות של הסדר כובל, קבלת דבר במרמה והלבנת הון, לאחר שהגיע להסדר טיעון עם התביעה במהלך פרשת ההגנה שלו. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה בדבר העונש שייגזר עליו, ובית המשפט גזר את עונשו לאחר ששמע את טיעוני הצדדים.

 

את המדינה ייצגו עוה"ד אשר גושן, אייל פרזון ויצחק שפיגלר מרשות התחרות, ועוה"ד עמרי קופלר וגלעד סוקולובר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x