$
בארץ

נתניהו: "מסיתים את הציבור נגדי; שי ניצן וליאת בן ארי דחפו לקו הקיצוני"

ראש הממשלה: "השמאל הפעיל מכבש לחצים בריוני על היועמ"ש כדי שיגיד שיגיש נגדי כתב אישום. הלחץ של השמאל הצליח"; לדבריו, "הוציאו מאות מיליונים על חקירות מכספי משלם המיסים, ומה מצאו? סיגרים, חמגשיות, קשקוש"

שירות כלכליסט 20:1428.02.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב להחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמידו לדון, בכפוף לשימוע, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

לצפייה בכתב החשדות המלא נגד בנימין נתניהו לחצו כאן

לצפייה בעמדת היועמ"ש ובזו הנגדית של פרקליט המדינה לחצו כאן

לצפייה בתשובת היועמ"ש לעורכי דינו של נתניהו בנושא פרסום ההמלצות לחצו כאן

 

בפתח הצהרתו אמר נתניהו: "שמעתי את דברי התמיכה בי של נשיא ארה"ב טראמפ. הוא שיבח, אני מצטט 'את המנהיגות החזקה החכמה והנחושה שבה אני מוביל את מדינת ישראל'. אני מודה לידידי הנשיא טראמפ על דבריו, אני מודה לו על תמיכתו האיתנה הבלתי רגילה במדינת ישראל".

 

לדברי ראש הממשלה, "השמאל יודע שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי. לכן במשך שלוש שנים הם מנהלים מסע ציד, כדי להפיל את ממשלת הימין בראשותי ולהעלות לשלטון את מפלגת השמאל של לפיד וגנץ. הם הפעילו מכבש לחצים בריוני על היועמ"ש כדי שיגיד שיגיש נגדי כתב אישום. הלחץ של השמאל הצליח".

 

נתניהו הוסיף: "קרה היום דבר חמור ביותר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית. בפעם הראשונה בתולדות המדינה, פותחים בשימוע כמה שבועות, כמה ימים לפני הבחירות. כל אזרח ואזרח מבין שהעיתוי הזה שערורייתי ונועד כדי להפיל את הימין מהשלטון ולהעלות את השמאל. אין הסבר אחר להתעקשות לזמן הזה עכשיו צמוד לבחירות. והרי זו המטרה שלהם. להציף את הציבור בעלילות מגוחכות ומרושעות כלפיי בלי שתהיה לי ההדמנות להפריך את הטענות האלה עכשיו, אלא רק אחרי הבחירות. אני רוצה להגיד שלא יהיה שום ספק, אפריך את כולן מהתחלה עד הסוף, אבל אסור שהלחץ יצליח בקלפי. אני גם יודע שרוב מוחלט של מצביעי הליכוד שהתקשורת מזלזלת בחוכמתם, על הרוב המוחלט זה לא ישפיע בכלל. אבל מספיק שהיא תשפע על מעטים כדי שהשמאל חלילה יעלה לשלטון".

 

לדבריו, "מה קורה בתקשורת עכשיו? שמעתם עכשיו ותשמעו בהמשך. שידורים מיוחדים, חגיגות באולפנים. אני חייב להגיד לכם שאני לא זוכר מתי השמאל היה כל כך מאושר. לא רק שתופרים תיקים, אני חושב שכבר תופרים חליפות. מה אתם חושבים? שלא יהיו אותן חגיגות כשתפרו תיק לשר המשפטים יעקב נאמן? כשתפרו תיק לגיבור ישראל , גיבור אמיתי של ישראל, רפאל איתן, רמטכ"ל לשעבר, כשתפרו תיק לקהלני, עוד גיבור ישראל. שחטו אותם בתקשורת. חגגו באולפנים.

 

"גם נגד נאמן קהלני ורפול היו כתבי אישום מפורטים. היו כביכול עדים, היו כביכול הוכחות, זה לא אומר שום דבר. כי אתם יודעים איך זה נגמר במקרה שלהם ובמקרים רבים אחרים? זה נגמר בכלום. ואתם יודעים למה זה נגמר בכלום? כי לא היה כלום. כפי שאצלי אין כלום.

  

נתניהו, הערב נתניהו, הערב צילום: צילום מסך

 

"אבל יש דברים נוספים שאני חייב להגיד שלא אמרתי אותם. במסע הציד הזה נגדי לא בחלו בשום אמצעי. שפכו ועדיין שופכים את דמה של רעייתי. רודפים את בני. העבירו את המשפחה שלי שלוש שנים של שבעה מדורי גיהינום. מסע הציד הזה התחיל עם ניסיון להדביק לי ולרעייתי שישה תיקי שוחד, זה מגדל קלפים שקורס.

  

"כבר עכשיו, עוד לפני השימוע, עוד לפני שדיברתי, עוד לפני שהצגתי את כל המסמכים שמפריכים את זה כל זה, כבר עכשיו חמישה מתוך ששת התיקים הללו, כבר קרסו. ואני מבטיח לכם , גם שאר הטענות יקרסו, הן יתפוגגו כמו אבק, לא יישאר זכר. הן יקרסו כשאתעמת עם עדי המדינה, שהעידו עדות שקר נגדי כדי להציל את עורם.

  

"הם אגב נחשדים בדברים שלא קשורים בכלל בי, אבל אמרו להם או שתתנו משהו שקרי על נתניהו או שתיכנסו לכלא. הם יקרסו כשאביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו. הם יקרסו כשאציג את המסמכים והפרוטוקולים שמוכיחים שכל ההחלטות שלי וכל הפעולות שלי נעשו כדין ללא רבב. לא ישאר זכר לטענות נגדי. לא בתיקים התפורים, פייק 1000, פייק 2000, פייק 4000. פשוט עלילת דם אחת. הכל שם שקר.

  

"לוקחים את עבודת הדוברות של כל דובר, של כל פוליטיקאי ורק במקרה שלי הופכים את זה פלילי. דבר מדהים. לוקחים שיחה שלי להגן על הבן שלי מאיזו עלילת דם, והופכים לפלילי. איזה אבא לא יגן על הבן שלו? יש לי חדשות בשבילכם דיברתי עם עוד מו"לים, והם הסכימו להוריד את הידיעה הזאת. יש כל כך הרבה דוגמאות, נעלה הכל בשימוע. 

 

"פרופ' אלן דרשוביץ, מגדולי המשפטנים בעולם אומר שתיקי 4000-2000 הם סכנה לדמוקרטיה. סכנה גם לאיזון בין חופש העיתונות והמשטרה, ביחסים בין ממשלה לעיתונאים. הוא אומר שאין תקדים בהיסטוריה של המשפט הישראלי והעולמי שבו נקבע שסיקור חיובי הוא שוחד.

  

עו"ד ליאת בן ארי עו"ד ליאת בן ארי צילום: מוטי קמחי

 

"אני רוצה שתבינו על מה הם מדברים כשמדברים על שוחד. הם לא מדברים על כסף, לא על מעטפות, לא על מזומנים. הם מדברים על שתי כתבות וחצי באתר 'וואלה'. מתוך אוקיינוס, לא ים, אוקיינוס של כתבות עוינות נגדי.

  

"אבסורד לטעון ששלטתי ב'וואלה'. 'וואלה' היה ונשאר אתר שמאל קיצוני שעוין אותי מאוד. יש גוגל, מזמין אתכם לבדוק את זה. יש הרבה כתבות עוינות אבל תבדקו לבד. ומי האדם הראשון בהסטוריה שמאשימים אותו בשוחד על סיקור חיובי? אותי. בנימין נתניהו. האדם הכי מושמץ בתולדות התקשורת הישראלית.

 

"מעניין שלא בודקים את שאר הפוליטיקאים שקיבלו מנוני מוזס סיקור אוהד ומלטף תמורת קידום החוק לסגור את ישראל היום, מה שהיה מכניס מיליונים לידיעות אחרונות ולכיסו של מוזס. עכשיו, תרגיל מחשבתי, אתגר. כי זה דורש יכולות אינטלקטואליות שאין לי, בעוונותי. מישהו יכול להסביר לי אם סיקור אוהד זה שוחד? איך אפילו לא חקרו את לפיד שנפגש בחשאי עשרות פעמים עם מוזס, שסיעתו קידמה את החוק של נוני, ושבתמורה קיבל מבול של כתבות שער מלטפות בידיעות.

 

 "אני רוצה שתבינו מה שאני שואל אתכם. איך יכול להיות שאני שבלמתי את החוק הזה, אותי שוקלים להעמיד לדין ואותם אפילו לא חוקרים? עולם הפוך. או שהמסקנה היא שסיקור חיובי זה שוחד רק אם קוראים לך נתניהו.

  

"ומה עם פייק 1000? אותו אבסורד. הוציאו מאות מיליונים על חקירות מכספי משלם המיסים, ומה מצאו? סיגרים, חמגשיות, קשקוש. מנפחים פה את הסכומים זה פשוט לא יאומן. מנפחים במפוח אדיר, לוחקים את כל הסיגריות והשמפניות שמילצ'ן רכש עבורו ועבור חבריו ומעמיסים הכל עליי. מעניין שבמקרים אחרים של מתנות, לדוגמא רה"מ אולמרט שקיבל במתנה עטים יקרי ערך מקבלנים ואנשי עסקים בשווי למעלה ממיליון שקלים. היועמ"ש דאז קבע שאין טעם לחקור.

 

 "אתם כבר מכירים את העיקרון, לא ביבי לא חוקרים. אבל פה כמובן יש לחץ אדיר גם של התקשורת, גם של השמאל, וגם של פקידים משפטיים להביא את האשמות השווא האלה נגדי דווקא לפני הבחירות. לפי התקשורת, אני ניזון מהדלפות כמוכם. שני הפרקליטים שדחפו לקו הקיצוני נגדי הם פרקליט המדינה שי ניצן והפרקליטה ליאת בן ארי.

  

"אולי תסבירו לי איך אפשר להסביר שליאת בן ארי שדחפה לפרסם את החלטת היועץ דווקא עכשיו , עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני בטענה אז שזו התערבות בבחירות? האם זה רק מקרה שבית המשפט קבע שפרקליט המדינה ניצן הפלה לרעה אנשי ימין ובאופן שערורייתי עסק באכיפה בררנית נגדם? אני מקווה שזה לא המצב עכשיו.

  

"אבל דבר אחד ברור, יש חוק אחד לכולם וחוק אחר לנתניהו. יש כללי בחירות לכולם, ויש כללי בחירות מיוחדים לנתניהו והליכוד. אני אומר לכם אזרחי ישראל, כל מגדל הקלפים הזה יקרוס. אני בטוח בזה לחלוטין. אני בטוח בזה ב-4000 אחוז. אני מתכוון להמשיך לשרת אתכם ואת המדינה כרה"מ עוד שנים רבות. אל תאמינו לכל הספינים, אני מתכוון לשרת כראש ממשלה עוד שנים רבות אבל זה תלוי בכם, זה לא תלוי בפקידים, לא באולפנים, לא בפרשנים ובכתבים, זה תלוי רק בכם".

x