$
רכב

בגלל המס הירוק: 60 אלף מכוניות חדשות ישוחררו ממכס במרץ הקרוב

זהו שיא של כל הזמנים בענף הרכב הישראלי עקב כניסתו לתוקף של מתווה המס ב-1 באפריל. בנוסף, תחול עלייה ניכרת במחירי חלק מדגמי המכוניות החדשות, בעיקר במכוניות סופר מיני

תומר הדר 18:5428.02.19

כ-60 אלף מכוניות חדשות ישוחררו ממכס בחודש מרץ הקרוב. לפי הערכות ראשונות בענף הרכב, זהו ככל הנראה השיא של כל הזמנים בשוק הרכב הישראלי.

יש להדגיש שלא מדובר במסירות של רכב חדש, כלומר מצב בו הלקוח מקבל מפתח, אלא בשחרורים ממכס, מצב בו יבואן הרכב משלם למדינת ישראל את מיסי הקניה על הרכב כדי לשחרר אותו ממכס. הסיבה לזינוק הצפוי הוא כניסתו לתוקף של מתווה המס הירוק החדש ב-1 באפריל הקרוב.

 

סופר מיני - סיטרואן C3 סופר מיני - סיטרואן C3

 

המתווה עליו הכריזה רשות המסים בינואר, מייצר החמרה משמעותית בקריטריונים לחישוב מיסי הקניה על מכוניות חדשות. המשמעות מבחינת הצרכנים תהיה כמובן התייקרות ניכרת של חלק מן הדגמים, בעיקר מכוניות הסופר מיני. מכיוון שכך, יבואני הרכב ימהרו בחודש הקרוב לבצע שחרורים מכס של מכוניות, כדי למסור אותן במשך החודשים שאחרי אפריל.

 

להערכת גורמים בענף הרכב, משמעותו המיידית של מהלך כזה תהיה כניסה ל"תקופת יובש" שתחל באזור יולי אוגוסט לאחר שמלאי המכוניות ששוחררו ממכס יגמרו. מעבר לכך, כפי שפורסם ב"כלכליסט", במהלך החודשיים האחרונים הודיעו מספר יבואנים ללקוחות מוסדיים גדולים כי לא יוכלו לספק מכוניות חדשות, למרות שאלה נמצאות בישראל ובמלאי.

 

הסיבה לכך היא רצונם של יבואני הרכב להמשיך ולהחזיק במכוניות , לשחרר אותן ממכס בחודש מרס- ואז למכור אותן באפריל ואילך לפי מחירוני הרכב החדשים- והיקרים יותר- שיתפרסמו ב1 באפריל. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי מספר חברות ספנות גדולות התבקשו על ידי גורמים בענף הרכב הישראלי לשנות נתיבי שיט ואספקות רכבים, זאת לנוכח הדרישה למהר ולהביא רכבים לישראל לפני ההתייקרויות הצפויות באפריל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x