שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

הלמ"ס: שיעור הנשירה של בני העדה האתיופית מהאקדמיה - כפול מהממוצע במגזר היהודי כולו

לפי נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום, שיעור הנשירה של סטודנטים למתמטיקה ומחשבים עומד על 17%, לעומת 5% במשפטים; שיעור הנשירה בקרב העדה האתיופית: אחד מכל שלושה סטודנטים; נשירה גדולה במיוחד של סטודנטיות חרדיות לאחר שנה אחת

שחר אילן 14:2925.02.19

שיעור הנשירה ממוסדות אקדמיים של סטודנטים מהעדה האתיופית מתקרב לאחד מכל שלושה; זאת, בעוד שבמגזר היהודי כולו עומד הממוצע על אחד מכל שישה סטודנטים; כך עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (ב').

 

 

שיעור הנשירה בחוגים למתמטיקה ומחשבים עומד על 17% - זאת לעומת 5% במשפטים. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על אחוזי הנשירה מהמוסדות האקדמיים. הנתונים מתייחסים לתלמידים שהחלו ללמוד ב-2010 ולא סיימו את לימודיהם לאחר שבע שנים (כלומר ב-2017).

 

סטודנטים סטודנטים צילום: Cristi_m | Dreamstime.com

 

שיעור הנשירה של סטודנטים במכללות האקדמיות לחינוך מגיע ל-26%, כלומר יותר מאחד מכל ארבעה סטודנטים. זאת, לעומת 16% במכללות האקדמיות (אחד מכל שישה סטודנטים), ו-14% באוניברסיטאות (אחד משבעה). מתברר שהמצב במכללות הוא שיפור ניכר לעומת העבר. בשנת 2000 עוד עמד שיעור הנשירה על 43%, כלומר הוא הצטמצם ביותר משליש. שיעור הנשירה בכלל המוסדות האקדמיים ירד מ-22% בקרב סטודנטים שהתחילו את לימודיהם ב-2000 ל-17% בקרב אלה שהחלו ב-2010.

 

באוניברסיטאות שיעור הנשירה נמוך במיוחד ברפואה (2%) ובמשפטים (5%), וגבוה במיוחד במתמטיקה ומחשבים (17%), במדעי הרוח עומד על 25% ובאומנות עומד על 27%. שעור הנשירה בהנדסה ואדריכלות עומד על 13%.

 

שיעור הסטודנטים הערבים הנושרים עומד על 26% והוא גבוה משמעותי משיעור היהודים (16%). שיעור הנשירה גבוה במיוחד בקרב יהודים יוצאי אתיופיה (30%), בדווים (32%), מוסלמים (27%) ודרוזים (27%).

 

עוד נתון מדאיג: 12% מהסטודנטיות החרדיות הפסיקו ללמוד לאחר השנה הראשונה - זאת לעומת 6% מהסטודנטיות הלא חרדיות, ו-15.4% מהסטודנטים הגברים החרדים עצרו את לימודיהם, לעומת 9.3% מהסטודנטים הגברים הלא חרדים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x