בארץ

ועדת ההיתרים: לנתניהו היו אחזקות בתאגיד פלדה שאחד מהשותפים בו הוא בן דודו נתן מיליקובסקי

לפני מספר שנים פורסם שמיליקובסקי החזיק ב-11% ממניות חברת פלדה "גראפטק אינטרנשיונל" שעשתה עסקים עם מספנות "טיסנקרופ. על פי הוועדה, "נמצא כי בין השניים יש או לפחות היו גם יחסים עסקיים, מעבר לקרבה משפחתית גרידא". מטעם ראש הממשלה נמסר: "הכל פייק ניוז"

צבי זרחיה 16:1624.02.19

לרה"מ בנימין נתניהו היו ב-2009 אחזקות בתאגיד תעשייתי העוסק בתוספי פלדה, שאחד משותפיו הוא בן דודו נתן מיליקובסקי. כך הודיעה היום ועדת ההיתרים הפועלת ליד משרד מבקר המדינה, שפסלה את בקשת נתניהו לגייס תרומות של 2 מיליון דולר ממיליקובסקי ומספנסר פרטרידג'. עד כה לא פורסם שלנתניהו יש או היו אחזקות בחברה הזו.

 

כראש ממשלה הוא חוייב להעביר את אחזקותיו בעניין לנאמנות עיוורת ולדווח על כך למבקר המדינה. לפני מספר שנים פורסם שמיליקובסקי החזיק ב-11% ממניות חברת פלדה "גראפטק אינטרנשיונל" שעשתה עסקים עם מספנות "טיסנקרופ". נציג טינסקרופ מיקי גנור ששכר את שירותיו של בן דוד אחר של נתניהו ועורך דינו דוד שימרון- חתם על הסכם עד מדינה. נתניהו לא חשוד ב"פרשת הצוללות" אך נשאל בעניין על ידי המשטרה.

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

"ועדת ההיתרים" קבעה כי "בפני הוועדה הונח מכתב אנונימי המתייחס לקשר בין זיקותיו הכלכליות של מיליקובסקי למדינת ישראל. בהיעדר בדיקה איננו מייחסים משקל כלשהו לטענות אנונימיות אלה. אולם, מהחלטה קודמת של הוועדה (החלטת הוועדה מיום 18.8.2009) עולה כי לראש הממשלה היו אז החזקות בשותפות שיתר המחזיקים בה הם מיליקובסקי ובני משפחתו המיידיים וכי שותפות זו החזיקה בחלקים ניכרים מתאגיד תעשייתי העוסק בתוספי פלדה. באותו עניין הלווה מיליקובסקי למבקש כספים, באישור הוועדה, כדי שיוכל לעמוד בחוב מס שהוטל עליו בגין רווחי התאגיד, בשל החזקות אלה. ההלוואה אמורה היתה להיפרע מחלקו ברווחי התאגיד. נמצא כי בין השניים יש או לפחות היו גם יחסים עסקיים, מעבר לקרבה משפחתית גרידא. נמסר לנו כי מיליקובסקי מסר אף הוא עדות באחת הפרשות הנוגעות למבקש".

 

כזכור, המשטרה המליצה באחרונה להעמיד לדין כמה ממקורבי נתניהו בהם שימרון, דוד שרן - לשעבר ראש הסגל בלשכת רה"מ, וכן אבריאל בר יוסף, האלוף במילואים אליעזר "צייני" מרום ועוד.

 

מטעם ראש הממשלה נמסר: "הכל פייק ניוז. ראש הממשלה היה בעלים של מניות בחברה של בן דודו כשהיה אזרח פרטי. כשנה לאחר שנבחר לראשות הממשלה הוא מימש את מניותיו בחברה של בן דודו, באישור מלא של הרשויות. מזה כעשור אין לראש הממשלה שום קשר לחברה ולא ידוע לו אם היה לה או לא היה לה קשר לחברת טיסנקרופ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x