בארץ

פרסום ראשון

התפתחות בפרשת מידע הפנים בשוק ההון: מנכ"ל קדימהסטם, יוסי בן יוסף, נעצר

בית משפט השלום בת"א שיחרר אותו לפני קצר למעצר בית עד מחר. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום, והוא הפקיד ערבות של 200 אלף שקל

תומר גנון 16:2820.02.19

התפתחות בחקירת החשד למידע בפנים בארבע חברות בורסאיות: רשות ני"ע עצרה לחקירה את יוסי בן יוסף, מנכ"ל חברת הביוטכנולוגיה קדימהסטם.

 

 

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, שלומית בן יצחק, שחררה אותו לפני קצר למעצר בית עד מחר. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום, והוא הפקיד ערבות של 200 אלף שקל.

 

בן יוסף נחקר בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים, תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה והלבנת הון. 

 

יוסי בן יוסף, מנכל קדימהסטם יוסי בן יוסף, מנכל קדימהסטם

 

במרכז החקירה הנרחבת שבה פתחה שלשום הרשות, בחשד לשימוש במידע פנים בחברת הנדל"ן המניב סאמיט, בחברות הביוטכנולוגיה כלל ביוטכנולוגיה וקדימהסטם ובחברת הציוד הרפואי אליום מדיקל, עומד מתווך ומפיץ ני"ע הוותיק מנחם וינברג מבני ברק.

 

על פי החשד, בן יוסף מסר לוינברג מידע מוקדם לגבי הדיווח מידי ומהותי על מו"מ מתקדם לביצוע גיוס הון במסגרת הקצאה פרטית, עליו הודיעה החברה לראשונה בדו"ח לרבעון השני שפורסם ב-30.8.18. הדיווח גרם לעליית שער המניה ב-4.69%. חשד נוסף בחקירה נגד בן יוסף וויינברג, נוגע להוצאה במרמה של כספים בהיקף מאות אלפי שקלים מקופת קדימהסטם תוך הסתרת ייעודם של הכספים.

 

על פי החשד, וינברג ניצל את קשריו עם בעלי שליטה ונושאי משרה בחברות הבורסאיות כדי לקבל מהם מידע פנים ולבצע עסקאות בהיקף של מיליוני שקלים, בטרם ניתן גילוי למשקיעים. בסך הכל על פי החשד הוא גרף לכיסו מאות אלפי שקלים (חלק מהרווח תיאורטי) ממספר עסקאות כאלה בין השנים 2018-2016.

 

בין הבכירים בחברות שנחקרו עד כה בפרשה, בחשד שמסרו מידע פנים לוינברג, נמצאים מנכ"ל סאמיט נדל"ן זוהר לוי; מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה עפר גונן ומנכ"ל אליום אסף אלפרוביץ. עד כה נחקרו ותושאלו עשרות מעורבים. וינברג עצמו שוהה במעצר בית עד יום ראשון, ונחקר היום במשרדי הרשות בת"א.

 

מעו"ד מאור ברדיצ'בסקי המייצג את בן יוסף נמסר: "מרשי משתף פעולה, פעל לטובת החברה, ואין מחלוקת כי לא קיבל טובת הנאה כלשהי לכיסו. אני מאמין כי בתום החקירה יתברר כי לא דבק במעשיו רבב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x