שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בשל דרישת האוצר לקצץ בשכרו של יו"ר הוועד: שירותי הכבאות יעבדו מחר במתכונת שבת

עובדי מערך הכבאות מחריפים את מאבקם במשרד האוצר; מחר אמור להתקיים דיון על תנאי עבודתם של הכבאים - ועל תוספות השכר שעליהם להשיב למדינה. עו"ד גיל בר-טל: "הצעדים שיינקטו ואי הנעימות הם אחריותם של אנשי האוצר"

ליאור גוטמן 18:2918.02.19

עובדי מערך הכבאות מחריפים את מאבקם במשרד האוצר בכל הנוגע למחלוקת על שכרם, כאשר מחר (ג') אמור להתקיים דיון על תנאי עבודתם של הכבאים ועל תוספות השכר שעליהם להשיב למדינה.

 

 

 

כבאים בפעולה. יעבדו במתכונת שבת כבאים בפעולה. יעבדו במתכונת שבת צילום: גיל יוחנן

 

 

במכתב ששלח היום עו"ד גיל בר-טל, ממלא מקום יו"ר הסתדרות המעו"ף, הוא מאשים את אגף הממונה על השכר בכך שאנשיו מנסים "ליצור בוקה ומבולקה ולהותיר אי שקט במערך הכבאות". לכן, כותב בר-טל, "מחר בשעה 12:00 יעברו שירותי הכבאות לעבודה במתכונת שבת, כבאים מכל הארץ יגיעו לדיון המשפטי, ולא יוכלו לבצע משימות". עוד כותב בר-טל, במכתב שממוען לדיאא אסדי, סגן בכיר לממונה על השכר, ש"ככל שתמהרו ותפחיתו משכרם של הכבאים, יחלו צעדים ארגוניים רחבי היקף".

 

בר טל טוען כי ניסה לפנות לאגף הממונה על השכר ולייתר את הדיון שמיועד למחר, אבל לא זכה, לכאורה, למענה. "פנייתי זו אליך היתה, בין היתר, על מנת למנוע תסיסה במערכת יחסים רגישה ורוויית מתחים מלכתחילה. בנוסף, פנה ח"כ גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, להשתתפותכם במשא ומתן באופן מיידי, וזאת על מנת להשיב את הצדדים לשיתוף פעולה מלא ולפתרון הסכסוך. במקום להשיב לנו, הבנתי כי נציגים של נציבות הכבאות ננזפו על עצם העלאת רעיון ומחשבה מעין זו", הוא כותב, ומסכם בכך ש"אנו מצרים מאוד על התנהלותכם חסרת הרגישות, ועל התעלמותכם מהנחיות הדרגים הבכירים ביותר. הצעדים שיינקטו ואי הנעימות, הם על אחריותכם בלבד, ובשל התנהלותכם".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "לאחרונה התגלו מספר תשלומים ששלומו שלא כדין למספר כבאים, ביניהם יו"ר ועד ארגון הכבאים מר אבי אנקורי. בהתאם למדיניות המשרד האוצר הודענו לעובדים על ביטול תוספת השכר ששולמה בניגוד לחוק ועל דרישת השבה לתשלומים ששולמו ביתר. צר לנו כי ההסתדרות הכללית בוחרת לנקוט בצעדים כוחניים על מנת להגן על עובדים המקורבים לה ועל חשבון ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל, חלף בחינת הנושא בבתי הדין כמקובל".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x