$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

העסקה הושלמה: חברת דן רכשה את מתקן ההתפלה שורק 1 מידי IDE ב-500 מיליון שקל

שתי החברות קיבלו חו"ד משפטית כי ניתן להשלים את העסקה למרות טענות של שותפתה של IDE לזכיינות בחברה, האצ'יסון, שביקשה למנות בורר לאפשר לה לממש זכות סירוב והחליטו להשלים את העסקה

גולן חזני 14:2418.02.19
הושלמה עסקת רכישת מתקן ההתפלה שורק 1 בידי חברת דן מידי IDE לפני שעה קלה, כששתי החברות חתמו על מסמכי העסקה והעבירו את התמורה בסך 500 מיליון שקל. דן תתפעל את מתקן ההתפלה עד שנת 2037.

 

 

 

המהלך נעשה כשברקע טענות של שותפתה של IDE לזכיינות בחברה, האצ'יסון מהונג קונג, כי מסמכי העסקה לא הועברו אליה כדי להחליט אם לממש זכות סירוב לעסקה.

 

שתי החברות המעורבות בעסקה קיבלו חוות דעת משפטית כי ניתן להשלים אותה למרות טענות האצ'יסון שביקשה למנות בורר לאפשר לה לממש זכות סירוב, והחליטו לבצע את הקלואוסינג.

 

 

שמואל רפאלי, יו"ר חברת דן שמואל רפאלי, יו"ר חברת דן

 

חוות הדעת גרסה כי המטרה האמיתית של האצ'יסון שלא מימשה את זכות הסירוב שתוך שבועיים מחתימת מזכר ההבנות, היא לפגוע בסיכוי של IDE להתמודד על מתקן שורק 2.

 

מכירת המתקן לידי חברת דן מגיעה בעקבות רצונה של חברת IDE, שבשליטת קבוצת אלפא, להתמודד במכרז על מתקן ההתפלה שורק 2. דן רכשה 100% מהזכיינות במתקן ו-51% ממניות תפעול שלו.

 

מדובר בהשקעה שנייה לחברת דן בפרויקטי תשתית מניבים בתוך כשנה בלבד, זאת לאחר שרכשה במהלך חודש יוני האחרון את מתקן ההתפלה בנתניה מידי חברת אלקטרה בעסקה הנאמדת בכ-100 מיליון שקל. בכוונת דן קפיטל להרחיב את ההשקעות שלה בתחום התשתיות.

 

את העסקה הוביל אופיר קרני, מנכ"ל חברת דן קפיטל וסמנכ"ל הכספים בחברה. דן מצויה בימים אלה בהליך של הכנסת משקיע ב-35% ומעלה ממניות החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x