$
בארץ

רכבת ישראל תציב עמדות טעינה לרכב חשמלי בחניוני התחנות

בחברה פרסמו קול קורא לחברות שיכולות להציב עמדות טעינה בחניוני הרכבת. זהו הניסיון השני של רכבת ישראל לפרוס תשתית טעינה, לאחר שבשנת 2008 נחתם הסכם עם בטר פלייס שפשטה את הרגל

ליאור גוטמן 11:5118.02.19

ברכבת ישראל מנסים למשוך אליהם את ציבור בעלי המכוניות החשמליות או המכוניות ההיברידיות בעלי יכולת טעינה מהרשת (hybrid plug in) והיא מפרסמת הבוקר (ב) קול קורא לחברות שיכולות להציב עמדות טעינה למכוניות בחניוני החברה.

 

 

 

 

רכבת ישראל רכבת ישראל

 

ברכבת מזכירים שזהו הניסיון השני של החברה לפרוס תשתית טעינה, לאחר שבשנת 2008 נחתם הסכם עם חברת 'בטר פלייס' שפשטה את הרגל לאחר מספר שנים, כאשר בחברה נתלים בפרסומי משרד האנרגיה שעד שנת 2025 נתח השוק של כלי הרכב החשמליים יגיע לכ-16% מכלל צי הרכב הארצי.

 

ברכבת מזכירים שלרשות ספקי עמדות הטעינה שפועלים בישראל כ--70 מתחמי חניה שהם יכולים להשתמש בהם. "אחד החסמים הגדולים ביותר בפני חדירת הרכב החשמלי לשוק המקומי הוא המחסור בעמדות טעינה במרחב הציבורי", אומרים בחברה, ומאמינים ש"תחנות הרכבת, שכבר כיום מהוות מרכזי תחבורה עירוניים שאליהם מתנקזים אמצעי תחבורה רבים, הן פתרון אידיאלי להצבת עמדות". עוד אומרים שם שבשנים הקרובות צפויות תחנות הרכבת להתפתח לכדי למרכזים עירוניים של מסחר תעסוקה ובילוי, מה שיהפוך את מיקומן לאטרקטיבי לטווח ארוך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x