$
בארץ

כחלון: "עמדנו ביעדי הגירעון; אין מושג כזה לשחק במספרים - נראה לכם שהשתגענו?"

שר האוצר התייחס גם לבחירות הקרבות ואמר: "אני מציג את עצמי לתפקיד שר האוצר. אם הציבור אומר לי 'אנחנו לא רוצים אותך כשר אוצר', לא אבוא להם דרך גנץ או ביבי"

מעין מנלה 19:2314.02.19

"מדברים על חיבורים, אני אומר לכם באחריות, חיבורים עושים רק מי שרוצה סידור עבודה. אני מציג את עצמי לתפקיד שר האוצר. אם הציבור אומר לי 'אנחנו לא רוצים אותך כשר אוצר' לא אבוא להם דרך בני גנץ או ביבי" - כך אמר הערב שר האוצר משה כחלון בכנס עבודה של נשיאות המגזר העסקי בישראל וההסתדרות.

  

לדבריו, "אני יכול לומר בצורה הכי ברורה וכנה, מצב המשק במדינת ישראל מעולם לא היה טוב יותר. מי שבודק אותנו ובודק את הנתונים זה לא העיתונות הכלכלית של ישראל אלא ה-OECD, וחברות הדירוג. המשק הישראלי צמח יפה. עמדנו ביעדי הגירעון, אין מושג כזה לשחק במספרים. מה נראה לכם שהשתגענו? שאנחנו 'עובדים' על החברות הבינלאומיות שמדרגות אותנו? בודקים אותנו בציציות".

 

כחלון קרא לראשי המפלגות להציג תוכנית כלכלית: "אנחנו מתקרבים לבחירות ושימו לב מה קורה. כל אחד מדבר על הכל, אתם רואים סרטונים והכפשות, אף אחד לא מדבר על היום יום. אף אחד לא מציג תוכנית כמה מקומות עבודה נייצר, כמה אזורי תעשייה נפתח. אני רוצה לקרוא לראשי המפלגות, תציגו תוכניות כלכליות-חברתיות אמיתיות. איך אנחנו רואים את ההשקעות, מפעלי ההייטק, מה עושים כדי להגדיל את הייצור, לשפר את הפריון".

  

משה כחלון משה כחלון צילום: רויטרס

 

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, אמר: "הגמלאים נשארו מאחור. בשנים האחרונות המדד נמוך והשכר עלה ביותר מ-12% נוצר פער והגמלאים בהגדרה מול האחרים ירדו. לכן אני חושב שגמלת ביטוח לאומי היתה צריכה לחזור להיות צמודה לשכר הממוצע במשק קודם כל. גם אנשים שלא מקבלים הבטחת הכנסה ומפרישים 40 שנה לביטוח לאומי צריכים את רשת הביטחון של הביטוח הלאומי. אי ההצמדה היא באמת כישלון".

 

לגבי הקיצוץ בגמלת יוני של הגמלאים אמר ניסנקורן: "אי אפשר להוריד כסף מגמלאים. זה לעג לרש - וההסתדרות בוודאי לא יכולה לתת לזה לקרות".

 

חיים כץ, שר העבודה והרווחה אמר: "בישראל יש 187 אלף אזרחים ותיקים עניים (אזרח ותיק - גבר בן 67 ואישה בת 62). היינו יכולים סטטיסטית נכון ל-2017 להגיע למצב שבו לא יהיה אף אזרח ותיק עני בישראל. זה נראה לי לא סביר שאנחנו עולים על הנקודה, יודעים מה לעשות, העלויות לא גבוהות מדי ואנחנו פשוט לא עושים".

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר המגזר העסקי, אמר: "כמות החקיקה בנושאי העבודה היא לא הגיונית. עכשיו רוצים חופשת לידה במקביל, שעת הנקה גם לגבר - בסוף אנחנו במקום השני בעולם בהתייקרות עלות העבודה. לא רע לי בזה שהעובדים מקבלים אלא שזה מקטין את היכולת שלי לשבת עם אבי ניסנקורן על שיפור תנאי העבודה מתוך ידיעה שזה מכריח אותי להיות הרבה יותר זהיר ואני הייתי רוצה להשאיר את מערכת יחסי העבודה בין המעסיקים וההסתדרות כי שם יש את האיזונים והבלמים. בהסכם בניגוד לחקיקה אפשר להגיע להסכמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x