$
בארץ

הערכה המשרד להגנת הסביבה: היתר הפליטות לאסדת מאגר לווייתן יגיע ברבעון השלישי

מדובר בהיתר הפליטות של החלק העליון של האסדה, שאמור להגיע לישראל עוד כ-4.5 חודשים, ויצטרף לחלק התחתון (JACKET) שהגיע לישראל בסוף ינואר.

ליאור גוטמן 13:1211.02.19

המשרד להגנת הסביבה מעריך כי היתר הפליטות של אסדת הפקת הגז ממאגר לווייתן יגיע במהלך הרבעון השלישי של השנה. כך לפי הודעת המשרד.

 

 

 

מדובר בהיתר הפליטות של החלק העליון של האסדה, שאמור להגיע לישראל עוד כ-4.5 חודשים, ויצטרף לחלק התחתון (JACKET) שהגיע לישראל בסוף ינואר.

 

היתר הפעלת האסדה תלוי גם באישור של אנשי המשרד להגנת הסביבה, כאשר רק בדצמבר האחרון דרשו אנשי המשרד שדרוג משמעותי של הרכיבים והציוד שיוצב שם, מחשש לדליפות שעלולות לחרוג מהנורמה המחייבת.

 

אסדת לווייתן בדרך לישראל אסדת לווייתן בדרך לישראל צילום: נובל אנרג'י

 

 

לפי המשרד להגנת הסביבה ביוני 2018 הצהירה נובל אנרג'י האמריקאית על 1,403 רכיבי ציוד בעלי פוטנציאל דליפה של חומרים אורגניים (ללא מתאן), אולם בבדיקה נוספת התברר שהמספר זינק ל-8,852 רכיבים, מה שגרר את עובדי המשרד להכריז שזה "שינוי מהותי שלא ניתן לקבלו".

 

בסוף ינואר הועברה בקשה חדשה להיתר פליטה, שאחריה אנשי המשרד להגנת הסביבה ישלימו את הבדיקות שלהם. "בבדיקה ראשונית של הבקשה החדשה להיתר לאסדת לוויתן נמצא כי עבור חלק קטן מרכיבי הציוד באסדה המהווים פוטנציאל לפליטת חומרים אורגניים נדיפים שאינם מתאן, חסרים פרטים הדרושים להמשך הבחינה. הכוונה היא למידע הנוגע לאטימות רכיבים בהתאם לדרישות המשרד", אומרים שם, ומסכמים: "בבחינת מהות הבקשה יידרשו השלמות אלה, לצד השלמות נוספות. ההשלמות יוסדרו כחלק מבחינת ההיתר בחודשים הקרובים".

 

אסדת לווייתן אמורה להפוך למסחרית בדצמבר השנה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x