$
בארץ

כחלון בכנס גמלאי המשטרה והשב"ס: תוספות שכר - כבר בימים הקרובים

סיבוב בחירות? באוצר פועלים על מנת לשנות את החלטת הממשלה המקורית הנוגעת למתן תוספות השכר האדירות לשוטרים ולסוהרים - ולהוריד את רף ההסכמה הדרוש לביצוע המהלך מ-95% ל-90% מהגמלאים והעובדים. ברקע הדברים: דו"ח הממונה על השכר חושף כי שכרם של השוטרים והסוהרים גבוה משמעותית מזה של אנשי הקבע

עמרי מילמן 13:0711.02.19

"הכל מאחורינו, בדרך לפה דיברתי עם היועץ המשפטי לממשלה כדי לוודא שהעניינים סגורים. בימים הקרובים יגיעו אליכם מקדמות", כך אמר הבוקר (ב') שר האוצר משה כחלון, באירוע של גמלאי המשטרה והשב"ס.

  

 

שוטר בעבודה שוטר בעבודה צילום: אלעד גרשגורן

 

 

כחלון התייחס לתוספות האדירות בשכר השוטרים הפורשים ועובדי השב"ס לשעבר והוסיף: "תזכרו שאף אחד, לא כחלון ולא אף אחד עשה לכם טובה. זה שלכם. הייתי יושב אתכם עוד שעות, אבל אסור לי כי אנחנו בבחירות".

 

בימים האחרונים פועלים באוצר על מנת לשנות את החלטת הממשלה המקורית הנוגעת למתן תוספות שכר מפליגות לאנשי כוחות הביטחון בעבר ובהווה. על פי הנוסח המקורי של ההחלטה, נדרשה הסכמה של 95% מהגמלאים והעובדים למתן התוספות כדי שזו תצא לפועל.

 

ואולם, כעת מנסים באוצר להוריד את רף ההסכמה הדרוש ל-90% בלבד - מהלך שעשוי לחשוף את המדינה לתביעות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים מצד אנשי כוחות הביטחון שלא יסכימו לתוספות המוצעות.

 

הסיבה לתוספת השכר, העומדת על 7% - כלומר, 20 מיליארד שקל על פני 15 השנים הקרובות - היא דרישת השוטרים והסוהרים לקבל תוספות היעדר ביטחון תעסוקתי, כפי שקיבלו אנשי הקבע בצה"ל.

 

בהשוואה בין דרגות: השוטרים מרוויחים הרבה יותר מאנשי הקבע

 

מנתונים שפורסמו היום על ידי הממונה על השכר, קובי בר נתן, עולה כי גיל הפרישה הממוצע של שוטרים וסוהרים עומד על 53, בעוד שגיל הפרישה לאנשי הקבע עומד על 46.

 

עם זאת, בהשוואת דרגות בין אנשי הקבע לשוטרים - שכרם של השוטרים גבוה יותר; כך, שכרו הממוצע של סג"מ עומד בממוצע על 6.5 אלף שקל - לעומת מפקח שמקבל 14.5 אלף שקל; סרן מרוויח בממוצע 12 אלף שקל, לעומת רפ"ק שמרוויח 24.3 אלף שקל; אל"מ בצבא מרוויח בממוצע 39 אלף שקל, בעוד שנצ"מ מרוויח 40 אלף שקל.

 

בדרגות הנגדים, בעוד שרס"ל בצבא מרוויח בממוצע 8.5 אלף שקל, רס"ל במשטרה מרוויח 11.1 אלף שקל; רס"ב בצבא מרוויח בממוצע 19 אלף שקל, ואילו רס"ב במשטרה מרוויח בממוצע 21.5 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x