$
בארץ

שוויץ, מקאו, הונג קונג והבהאמס מפסיקות להיות מקלטי מס לישראלים

רשות המסים פרסמה את רשימת המדינות שישראל תעביר להן מידע פיננסי על תושביהן ותקבל מהן מידע על ישראלים המחזיקים חשבונות במוסדות פיננסיים בשטחן

עמרי מילמן 20:3310.02.19
רשות המסים פרסמה בסוף השבוע שעבר את רשימת המדינות שישראל תעביר להן מידע פיננסי על תושביהן ותקבל מהן מידע על ישראלים המחזיקים חשבונות במוסדות פיננסיים בשטחן - זאת, במסגרת ההסכם המולטילטרלי CRS.

 

ישראל תוכל בסופו של דבר להחליף מידע עם 96 מדינות בסך הכל. עם 50 מדינות החילופים יתחילו השנה ויכללו מידע לגבי 2017, ועם 70 מדינות יעבור מידע לגבי שנת 2018 והלאה. ההבדלים נובעים מאי עמידה באבטחת מידע או מאי השלמת ההסכמה הפרטנית בין המדינות.

 

ההסכם שהיה תקוע בוועדת הכספים יותר משנה אושר בחודש שעבר בכנסת. המידע יועבר מהבנקים השונים אל רשות המסים (ומהבנקים הזרים אל רשות המס במדינה שלהם), והרשויות יעבירו ביניהן את המידע.

 

             

איי הבתולה איי הבתולה צילום: שאטרסטוק

 

     

בין המדינות הבולטות שיחליפו מידע עם ישראל: שוויץ שהיוותה מקלט מס נוח במשך שנים, הונג קונג, הבהאמס, אנדורה, ג'רסי, מקאו, איי קיימן ואיי הבתולה, וכמובן כלכלות גדולות כמו גרמניה, צרפת, בריטניה וכו'. לארה"ב יש הסדר אחר (ה־FATCA), שמחייב את כל המדינות להעביר חד צדדית מידע לרשויות בארה"ב. ישראל בפרט גם נהנית מידע על חשבונות של ישראלים בארה"ב.

 

מי שנהנה מפטור חריג מכל העברות המידע הוא הגמ"חים. בהסכם ה־CRS אין פרצה המאפשרת החרגת הגמ"חים כמו זו שמנוצלת בהסכם עם ארה"ב, אולם במשרדי הממשלה העדיפו להעביר את התקנות עם החרגה כזאת, שעלולה לגרום לישראל בעיות, מאשר להמתין עד לאחר הבחירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x