$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אלונה ברקת תרוץ ברשימת הימין החדש; "החלטתי לפנות לדרך חדשה, נכנסת לשדה הפוליטי"

ברקת, הבעלים של קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, צפויה להצטרף לרשימה שהקימו נפתלי בנט ואיילת שקד. אם היא תיכנס לכנסת היא תיאלץ להפקיד את הקבוצה בנאמנות. ברקת היא גיסתו של ניר ברקת שנכנס לעשיריה הראשונה בפריימריז של הליכוד. בשעה 13:00 היא תכנס מסיבת עיתונאים באצטדיון של הפועל באר שבע

גולן חזני 08:3107.02.19

רכש מפתיע לאיילת שקד ונפתלי בנט: אלונה ברקת תוצב במקום השלישי ברשימת הימין החדש. ל"כלכליסט" נודע כי השניים פנו לברקת, הבעלים של קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, והציעו לה להצטרף במקום ריאלי לרשימה, וככל הידוע היא ענתה בחיוב להצעה. 

 

ברקת כינסה בצהריים מסיבת עיתונים ואמרה כי "חובתי לקחת את האמונה צעד אחד קדימה. החלטתי להיענות לקריאה להיכנס לשדה הפוליטי ולנסות ולהשפיע על כלל החברה בישראל".

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי במפלגה המתינו לתוצאות הפריימריז בליכוד כדי לצאת בהכרזה על צירופה של אלונה. זאת, למרות שהסיכום על כך הושג כבר לפני כמה ימים.

 

אלונה ברקת אלונה ברקת צילום: ראובן שוורץ

 

 

ברקת רכשה את הפועל באר שבע ב-2007 ובשלוש השנים האחרונות הפכה אותה לקבוצת הכדורגל המובילה בארץ עם שלוש זכיות רצופות באליפות המדינה.

 

המשמעויות מבחינת הפועל באר שבע עשויות להיות דרמטיות משום שאנשי עסקים נדרשים להפקיד את החברות שבבעלותם בנאמנות בתקופת כהונתם בכנסת, ואם כך המשמעות עלולה להיות שבאר שבע תנוהל על ידי אדם אחר.

 

ברקת היא גם רעייתו של אלי ברקת, יזם הייטק ובעלי בית ההשקעות מיטב דש, ואחיו של ניר ברקת ראש עיריית ירושלים לשעבר, שנכנס לעשיריה הראשונה בפריימריז של הליכוד, כך שהוא עשוי לפגוש בכנסת את גיסתו.

 

בעבר עמד בנט לצרף דמות אחרת מעולם הכדורגל, אלי אוחנה, אבל בעקבות ביקורת ציבורית חזר בו.

 

 "אני נכנסת לשדה הפוליטי"

 

במסיבת העיתונאים שכינסה ברקת בצהריים היא אמרה: "חשוב לי להבהיר - אני עומדת, ואמשיך לעמוד, מאחורי הפועל באר שבע. אמשיך להעמיד תקציב ראוי לקבוצה, כזה שיאפשר לו להמשיך להיות בצמרת הכדורגל הישראלי.

 

"אחרי 12 שנה הבנתי שזו חובתי לקחת את האמונה צעד אחד קדימה, לנסות בצניעות אך בנחישות להביא את השינוי שעשינו בבאר שבע לישראל כולה. החלטתי להיענות לקריאה להיכנס לשדה הפוליטי ולנסות ולהשפיע על כלל החברה בישראל".

 

"בחרתי להגיע לבאר שבע לפני כמעט 12 שנים כי רצינו להוכיח, דווקא בנגב, שלאף אחד, לא משנה מה תנאי הפתיחה שלו, אין מונופול על הצלחה", אמרה. "בעידן של פילוג והקצנה האמנו שדרך הכדורגל אפשר לחבר עיר וחבל ארץ שלמים לחלום משותף, למטרה משותפת, ודרך משותפת מעבר להבדל של מצב סוציואקונומי דת וגיל".

 

ברקת סקרה את הצלחות הקבוצה בשנים האחרונות, כולל אליפות המדינה והמשחקים באירופה. "התקדמנו בעקשנות, בסבלנות וללא קיצורי דרך", תיארה. "האמינו לי להגשים חלום לחבל ארץ שלם זה לא דבר קל. ההתחלה הייתה רתימת משוגעים לדבר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x