$
בארץ

בחירות 2019

תוצאות סופיות בפריימריז: זו רשימת הליכוד לכנסת ה-21

אלו תוצאות הבחירות המקדימות: יו"ר הכנסת אדלשטיין גבר על השרים כץ וארדן, וישובץ במקום השני ברשימה אחרי נתניהו. סער ורגב משלימים את החמישייה הראשונה בפריימריז. בין הח"כים שנותרו בחוץ: חזן, גליק ובוקר. המועמדת של סער ניצחה במחוז ת"א את האיש של נתניהו

צבי זרחיה ו-ynet 17:4006.02.19

19 שעות אחרי תחילת ספירת הקולות, יש תוצאות בליכוד: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין סיים במקום הראשון בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת ה-21, אחרי קרב צמוד עם השר ישראל כץ. במקום השלישי בפריימריז דורג השר גלעד ארדן ואחריו השר לשעבר גדעון סער, למרות מאמצי ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחוק אותו למטה יותר. את החמישייה הראשונה סגרה שרת התרבות מירי רגב.

 

 

  

את העשירייה הראשונה סוגרים השרים יריב לוין, יואב גלנט וגילה גמליאל, יחד עם ראש העיר ירושלים לשעבר ניר ברקת וח"כ אבי דיכטר. בסוף נמצאים חברי הכנסת נאווה בוקר, אורן חזן, נורית קורן ושר התקשורת איוב קרא, שככל הנראה צפויים למצוא את עצמם מחוץ לכנסת.

 

 

יולי אדלשטיין. מקום 1 בפריימריז, 2 ברשימה לכנסת יולי אדלשטיין. מקום 1 בפריימריז, 2 ברשימה לכנסת צילום: יואב דודקביץ

 

 

העשירייה השנייה של הליכוד נפתחת עם השר זאב אלקין. אחריו נמצאים השר צחי הנגבי, השר אופיר אקוניס, שר הרווחה חיים כץ וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי. במקום ה-16 נמצא השר יובל שטייניץ ואחריו יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, ח"כ אמיר אוחנה וח"כ יואב קיש. את העשירייה השנייה סוגר יו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ דוד ביטן.

 

אחד הקרבות החשובים והמרכזיים נמצא דווקא על משבצת מחוז תל אביב ולא ברשימה הארצית. מיכל שיר, שנחשבת למקורבת לגדעון סער, מובילה בפער של קולות ספורים על דוד שרן, מי שהיה ראש הלשכה של נתניהו ואף קיבל ממנו תמיכה פומבית לאחרונה.

 

גדעון סער מקום 5 גדעון סער מקום 5 צילום: יוסי זליגר.

 

מדובר בתוצאות ביניים של הבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת. אחרי שיתפרסמו התוצאות הרשמיות ימוקמו הנבחרים ברשימת הליכוד, בהתאם לשריונים שנקבעו בוועידת המפלגה למחוזות השונים, לנשים, לצעירים ולמגזרים מיוחדים.

 

ראש הממשלה נתניהו יכול לשריין את המקום ה-21 עבור מי שיחפוץ. אם הצעתו אושרה - כפי שמסתמן - יקבל אפשרות לעוד שני שריונים במקומות 28 ו-36. בהתאם גם תשתנה הרשימה כולה.

 

עוד תוצאות ביניים: במחוז השפלה מוביל פנחס עידן, יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, בפער של מאות קולות. במחוז דן מובילה אתי עטיה, ראש לשכתו של שר הרווחה חיים כץ. במחוז הגליל והעמקים מוביל אופיר כץ בפער גדול.

 

במשבצת הצעירים מובילה מאי גולן, פעילה חברתית שגרה בדרום תל אביב ומוכרת בעיקר בשל מאבקה נגד המסתננים ומבקשי המקלט בשכונתה.

 

זו הרשימה, אחרי סיום ספירת כל הקלפיות, כולל שלושת השריונים שביקש נתניהו, וכולל נציגי המחוזות:

 

1. בנימין נתניהו

2. יולי אדלשטיין

3. ישראל כץ

4. גלעד ארדן

5. גדעון סער

6. מירי רגב

7. יואב גלנט

8. יריב לוין

9. ניר ברקת

10. גילה גמליאל

11. אבי דיטר

12. זאב אלקין

13. צחי הנגבי

14. אופיר אקוניס

15. חיים כץ

16. ציפי חוטובלי

17. יובל שטייניץ

18. דוד אמסלם

19. פנחס עידן - נציג השפלה

20. אמיר אוחנה

21. שריון יו"ר

22. אופיר כץ - נציג הגליל והעמקים

23. אתי חווה עטיה - נציגת גוש דן

24. יואב קיש

25. דוד ביטן

26. שריון לאישה חדשה

27. שלמה קרעי - נציג מחוז נגב

28. שריון יו"ר

29. מיקי זוהר

30. שריון עולה חדש

31. מיכל שיר - נציגת מחוז תל אביב

32. שריון ללא יהודי

33. שריון לאישה חדשה

34. צעירים - מאי גולן

35. עוזי דיין - נציג מישור החוף

36. שריון יו"ר

37. אריאל קלנר - נציג מחוז חיפה

38. אישה חדשה

39. מחוז ירושלים

40. שרן השכל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x