שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הסתדרות המורים מאיימת בשביתה בשל סירוב משרד החינוך לבטל את מבחני המיצ"ב

לטענת הסתדרות המורים, "מבחני המיצ"ב גורמים לפגיעה קשה בתנאי העבודה ובזכויות מנהלי בתי הספר ועובדי ההוראה בבית הספר ומגבירים את העומס עליהם". מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, ״משרד החינוך ממשיך להוליך שולל את המנהלים ואת עובדי ההוראה"

שחר אילן 09:4128.01.19

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה במחאה על סירוב משרד החינוך לבטל את מבחני המיצ"ב או לערוך בהם רפורמה מקיפה. זאת, בעקבות הפרשה בה נפסלו חלק ממבחני המיצ"ב במתמטיקה ואנגלית לכיתות ה' ב-2018, ומשרד החינוך החליט לא לפרסם את הציונים שלהם. מנהלים רבים הואשמו בהונאה באמצעות העברת כמות חריגה של תלמידים לכיתות הזכאיות להקלות.

 

 

 

בעקבות הפרשה דרשה הסתדרות המורים ממשרד החינוך לבטל את המבחנים. אתמול הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה, לדבריה בעקבות החלטת משרד החינוך, להמשיך ולקיים את מבחני המיצ"ב. בהסתדרות המורים אומרים שבמשרד החינוך רוצים לחפש פתרון משפטי שיאפשר לא לפרסם את תוצאות המבחנים. "זאת במטרה להשקיט את הרעש הציבורי שנוצר ולהימנע מתיקון הכשלים".

 

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על רקע כיתה בית ספר מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על רקע כיתה בית ספר צילום: אורן אגמון

 

הסתדרות המורים מייצגת את המורים בבתי הספר היסודיים וחלק מהמורים בחטיבות הביניים. אך נראה שסיבה מרכזית ללוחמנות היא התחרות שיוצרת ארגון מנהלים בתי הספר החדש "מנהיגים". בדצמבר האשים הארגון את הסתדרות המורים כי היא מאיימת על המבקשים לעבור אליו.

 

העילות להגשת סכסוך העבודה, לטענת הסתדרות המורים הן: "מבחני המיצ"ב גורמים לפגיעה קשה בתנאי העבודה ובזכויות מנהלי בתי הספר ועובדי ההוראה בבית הספר ומגבירים את העומס עליהם. במקום שישמשו כלי עבודה לסיוע הצוות החינוכי, מבחני המיצ"ב מסכלים את יכולתו של הצוות החינוכי לפעול בצורה מקצועית. המשרד מסרב לשינוי כלשהו".

 

"אנחנו מסרבים להיות חלק מהפיקציה הזאת״, מסרה מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, ״משרד החינוך ממשיך להוליך שולל את המנהלים ואת עובדי ההוראה. לא הותירו לנו ברירה ולכן אנו מכריזים היום על סכסוך עבודה״.

 

בן דוד טוענת ש"מנהלים הוכפשו ברבים בהאשמות חסרות בסיס מבלי שהוכחה אשמתם ומשרד החינוך לא יצא להגנתם. עד היום משרד החינוך לא סיפק תשובה לשאלה, למה למרות דיווח מוקדם של מנהלים למשרד, על מספר התלמידים הזכאים להתאמות, התקיים המבחן. אם היה חשד, היו צריכים לעצור את המבחן לפני ביצועו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x