שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

איש העסקים משולם ריקליס הלך לעולמו בגיל 95

כך הודיע היום בית החולים איכילוב בתל אביב. ריקליס היה בעבר אחד מעשירי ארה"ב ונכנס לרשימת ה-400 של מגזין פורבס

שירות כלכליסט 13:5125.01.19

בית החולים איכילוב בתל אביב הודיע כי איש העסקים משולם ריקליס הלך לעולמו בגיל 95.

 

ריקליס נולד באיסטנבול, גדל בתל אביב ולמד בגימנסיה הרצליה. ב-1947 נסע ללמוד בארצות הברית יחד עם אשתו דאז יהודית שטרן ועם שני ילדיו. בארה"ב השלים תואר ראשון במתמטיקה ותואר שני במנהל עסקים.

 

עבד כאנליסט בחברת השקעות והחל לצבור הון מרכישה והשתלטות על חברות אמריקאיות שנסחרו בבורסה, ומכירתן לאחר השבחת ערכן. ב-1980 הקים את "Riklis Family Corp" ואף היה לאחד מהאנשים העשירים בארצות הברית ונכלל ברשימת 400 עשירי העולם של מגזין פורבס. בשנות ה-90 ירד ערך נכסיו, והוא נקלע לחובות.

 

משולם ריקליס משולם ריקליס צילום: תומי הרפז

 

 

בארץ היה מוכר ריקליס כאחד מתומכיו של אריאל שרון והלווה לו כסף כדי לקנות את חוות שקמים. הוא כיכב במדורי הרכילות כבן זוגה של השחקנית האמריקאית פיה זאדורה, וחי בשנים האחרונות בישראל. כאן כיכב בתפקיד משנה, לצד אשתו טלי סיני ריקליס, בתוכנית "מעושרות".

 

לפני ארבע שנים, בינואר 2015, זכה ריקליס בארה"ב בפרס על תרומתו לזכויות האדם. כשבועיים לאחר קבלת הפרס, התראיין ל"מוסף כלכליסט" ואמר: "אני יהודי ואני יודע כמה היהודים סבלו בגלל אנטישמיות. האמנתי בזכויותיהם של השחורים ובאינטגרציה".

 

עוד אמר באותו הראיון: "היום בישראל גם יש גזענות ואפליה, בייחוד כלפי ערבים, ואנחנו צריכים להילחם בזה, בדיוק כמו שעשה מרטין לותר קינג. היחסים ביני לקינג היו עסקיים - לא עשינו עסקים אבל נלחמנו בגזענות יחד, הוא קיווה שעוד רשתות ילכו בעקבותיי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x