$
מוסף כלכליסט

מוסף כלכליסט

מה הלאה: החידושים החמים מהרשת

המיקום המעניין של עמק הסיליקון הסקנדינבי, המשקולת שמתממשקת לאפליקציה וסופרת סטים, ה"פרזיט החכם" של העוזרות הקוליות והמחבת שנהפכת בקלות לצלחת

אחי רז 07:5624.01.19
תכנון: זה סטארט־אפ!

ממשלת דנמרק החליטה שגם לסקנדינביה מגיע עמק סיליקון, ומתכננת הקמה של אזור הייטק חדש בפאתי קופנהגן. הטוויסט הוא שהמיזם הזה אמור לצוף על ארכיפלג של תשעה איים מלאכותיים, שיארחו 12 אלף הייטקיסטים ונותני שירותים לצד פארק לשעות הפנאי.

  

 צילום: URBAN POWER for Hvidovre kommune

 

 

צעצוע: מרגל לרגל

חרקים לא זוכים בדרך כלל לאהדת הקהל, אבל אולי בגרסה הרובוטית הם יאספו מעריצים חדשים. קחו את מרבה הרגליים היפני הזה למשל: הוא מגיע כערכה להרכבה עצמית, וכשהוא מוכן הוא פשוט יוצא להזדחל להנאתו ברחבי הבית. אורכו של הנדל 40 ס"מ והוא גומא כ־4 מטרים בדקה. 47 דולר.

 

 

 צילום: tamiyausa.com

 

 

מחברת: פתיחה נכונה

מחברות בתצורתן המקובלת תופסות הרבה מקום על שולחן העבודה. חוץ מאלה של Sidekick, שבמצב סגור נראות כמו זוג גרביים מקופל היטב, ואז נפתחות לחצי ריבוע שאפשר למקם באופן אופטימלי ליד המקלדת או הלפטופ. הן מגיעות בארבעה צבעים אלגנטיים, והדפים מנוקדים במיוחד לשרטוטים. 25 דולר.

 

 

 trianglenotebook.com

 

 

כושר: שקלו את זה

צו השעה בתחום הכושר הוא הנפה של משקולת קטלבל בין הרגליים ואז כלפי מעלה. זה אמור להיות תרגיל יעיל במיוחד, ומי שרוצה להפיק ממנו אפילו יותר מוזמן להצטייד במשקולת KettlebellConnect, שמתממשקת לאפליקציה ייעודית ועוקבת אחר הסטים וההנפות. 349 דולר לסט של שישה משקלים.

 

 

  צילום: jaxjox.com

 

 

רכב: לוק מחשמל

יצרנית הרכב קאדילק חשפה את הרכב החשמלי המלא הראשון שלה, והוכיחה שהיא עדיין יודעת לעשות מכוניות נחשקות עם מלא סטייל. לרכב הקרוסאובר הזה בינתיים אין שם, אבל חברת־האם של קאדילק, ג'נרל מוטורס, מבטיחה שזאת רק יריית הפתיחה לסדרת מכוניות שיממשו את החזון החשמלי של החברה.

 

 

 צילום: cadillac.com

 

 

גאדג'ט: הכובע של אלקסה

המעצב הדני ביורן קרמן מוקסם וגם מוטרד מנוכחותן בסלון של העוזרות הקוליות. פרויקט Alias שלו מציע למקם מעל המכשיר הביתי מעין "פרזיט חכם", כפי שהוא מכנה אותו, שיתווך ביניכם לבין העוזרת החכמה ובשאר הזמן ישבש את כישורי ההאזנה שלה.

 

 

 

 

בישול: הצלחת שמתחת. למחבת

הרעיון של מחבת שנהפכת בקלות לצלחת הגשה לא חדש, אבל צמד המעצבים היפני Tent שכלל את הקונספט לכדי שלמות במוצר החדש Jiu. העיצוב, כצפוי, מאופק ומינימליסטי, ולפחות על פי התמונות נראה שהתקנת והסרת הידית קלות במיוחד. 6,500 ין (כ־220 ש"ח).

 

 

 צילום: Cojiro Okada

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x