$
בארץ

דיווחים: קרלוס גוהן יתפטר גם מתפקידיו כנשיא ומנכ"ל רנו

הנשיא לשעבר של ניסאן עצור ביפן עקב חשד להונאה פיננסית; לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, התפטרותו נובעת מהסירוב של שלטונות יפן לאפשר לו להשתחרר בערבות, כמו גם מלחצים שהפעילה ממשלת צרפת, המחזיקה במניות רנו

תומר הדר 10:4023.01.19

קרלוס גוהן, שפוטר מתפקיד נשיא ניסאן העולמית, הסכים לוותר גם על תפקידיו כנשיא ומנכ"ל רנו, כך מדווחים אמצעי תקשורת באירופה. גוהן, העצור ביפן, חשוד באי סדרים כספיים, נטילת טובות הנאה ושימוש לרעה במשאבי חברה. בעקבות כך פוטר גם מתפקידו כיו"ר מיצובישי.

 

לאור הדיון הצפוי מחר בדירקטוריון רנו על הדחתו של גוהן - הוא הסכים להתפטר מתפקידו. לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, התפטרותו נובעת מהסירוב של שלטונות יפן לאפשר לו להשתחרר בערבות, כמו גם מלחצים שהפעילה ממשלת צרפת, המחזיקה במניות רנו.

קרלוס גוהן בועידת פריז 2018 קרלוס גוהן בועידת פריז 2018 צילום: אוראל כהן

 

לפי פרסומים בצרפת, המועמד העיקרי לתפקיד נשיא רנו הוא ז'אן דומיניק סנארד (65) המכהן כיום בתפקיד מנכ"ל יצרנית הצמיגים מישלן. את תפקיד המנכ"ל צפוי למלא תיירי בולורה, המכהן כיום כסמנכ"ל רנו.

 

בהשבועות האחרונים, עקב מעצרו של גוהן והשינויים המבניים הצפויים ברנו, הודיעו כמה בכירים בחברה על התפטרות, בהם תיירי קוסקס שהיה אחראי בשעתו על פרויקט הרכב החשמלי של רנו ובטר פלייס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x