$
בארץ

דובק מבקשת להצטרף כמשיבה לעתירה נגד כחלון בנושא הטבק לגלגול

חברת הסיגריות פנתה לבג"ץ: "מאחר וההפרש במיסוי בין טבק לגלגול לסיגריות קיים שנים רבות, אין כל דחיפות בנושא". בתחילת השבוע הודיעה הפרקליטות כי למרות התנגדותו של כחלון, היא מסכימה לכך שבג"ץ יוציא צו שיחייב את שר האוצר להעלאות את המס. מגישי העתירה: "תעשיית הטבק לא בוחלת באמצעים"

עמרי מילמן 15:2822.01.19

חברת הסיגריות דובק הגישה היום (ג')בקשה לבג"ץ להצטרף כמשיבה לעתירה נגד שר האוצר משה כחלון ומשרד הבריאות, הדורשת להשוות את המס המוטל על הטבק לגלגול לזה שמושת היום על סיגריות.

 

זאת, לאחר שבתחילת השבוע הודיעה הפרקליטות כי למרות התנגדותו של כחלון היא מסכימה לכך שבג"ץ יוציא צו שיחייב את שר האוצר להעלאות את המס (באישור ועדת הכספים). לפי משרד הבריאות, אין הבדל בין הנזקים הנגרמים מסיגריות רגילות לבין אלו שמקורם בסגריות מגולגלות.

 

 

 

 צילום: תומריקו

 

 

כעת נעזרת חברת הסיגריות דובק בעמדתו של כחלון, שמתנגד להשוואת המיסוי על שני המוצרים, ונכנסת למחלוקת בין הפרקליטות ומשרד הבריאות לבין כחלון, המעוניין לשמור על שיעור המס כמו שהוא היום (מה שכמובן יסייע למכירות הטבק לגלגול ובכך לדובק). עוד טוענים בדובק, כי "מאחר וההפרש במיסוי בין טבק לגלגול לסיגריות קיים מזה שנים רבות, ממילא אין כל דחיפות בנושא שאינה מאפשרת לצרף את דובק כמשיבה נוספת לעתירה כאמור".

 

היום עומד שיעור המס המושת על סיגריות על 80% מהמחיר לצרכן - 30 שקל סה"כ בממוצע - ואילו בטבק לגלגול המס מהווה רק 35.5% מהמחיר לצרכן.

 

מהמיזם למיגור העישון והאגודה למלחמה בסרטן, שהגישו את העתירה, נמסר: "שבעה חודשים לאחר שהוגשה העתירה ולמעלה מחודשיים לאחר שהוצא צו על תנאי בהליך, מבקשת חברת דובק לשבש את ההליך המשפטי בחוסר ניקיון כפיים קיצוני. בקשתה של דובק להצטרף להליך בשלב כה מאוחר היא מופת של ציניות משפטית, שכן כל רצונה הוא לשבש בדרך לא ראויה את ההליך המשפטי ולמנוע הצלתם של אלפי ישראלים - והכל לצורך שמירה על נתח מכירותיה בשוק הטבק.

 

"מבחינתה של דובק האינטרס ברור - ללא השוואת המס ימשיכו צעירים ובוגרים לרכוש את מוצריה, להתמכר, ולהמשיך לרכוש את מוצרי הטבק הקטלניים לסוגיהם. עולם כמנהגו נוהג - תעשיית הטבק לא בוחלת באמצעים ומבקשת להמשיך בשלה, והכל על חשבון חיי אדם ומערכת הבריאות הקורסת של מדינת ישראל. כל המחקרים המדעיים בעולם הוכיחו באופן חד משמעי כי מחיר נמוך מעודד עישון. נקודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x